Lugano: Yüzde 100 şampiyonuz

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Fenerbahçeli Lugano, sezon sonu için iddialı konuştu: "Yüzde 100 şampiyonuz"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diego Alfredo Lugano Moreno'nun, Fenerbahçe Gazetesi'nin yarın piyasaya çıkacak yeni sayısında yer alan röportajı kulübün internet sitesinde yayınlandı.

Uruguaylı futbolcu, üç kulvardaki mücadelenin futbolcuları nasıl etkilediği şeklindeki soruya, "Normal şartlarda bir kulvarda mücadele etmek bile zorken üç tanesinde başarıyı kovalamak çok daha zor. Fakat biz takımımıza güveniyoruz ve kendi yolumuzu çizdik, hedeflerimizi biliyoruz. Kim ne derse desin, yüzde 100 şampiyonuz" diye konuştu.

Şampiyonluk mücadelesiyle ilgili, puan olarak geriden gelen takımın daha avantajlı olduğu görüşüne katılmadığını belirten Lugano, "Fenerbahçe önde ise bu demek oluyor ki büyük bir takımız ve de Fenerbahçe gibi takımlar hiçbir zaman böyle bir baskının altında ezilmezler. Ne yaptığımızı biliyoruz. Çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz. Biz kazandığımız sürece rakiplerimizin baskı altına girebileceğini biliyoruz ve biz kazandığımız sürece, asıl arkadan gelenler baskı altına gireceklerdir. O yüzden de bunu herhangi bir şekilde avantaj olarak görmüyorum" dedi.

Lugano, "Çeyrek finale kalınırsa UEFA Kupası'nı kaldırabilir miyiz" sorusuna, "Bizim UEFA Kupası'nda hedeflerimiz olduğu gibi herkesin hedefleri var. Zor rakiplerle oynayacağımızı biliyoruz. UEFA Kupası'nın mücadelesi her takım için zor, fakat biz zorlukları aşmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" yanıtını verdi.

Uruguaylı futbolcu, stilini sert bulup eleştirenlerle ilgili yorumunda, "Türk futbolu sert oynanıyor, ben de buraya uyum sağlamak için sert Futbol oynamam gerektiğini düşünüyorum. Türk futboluyla iyi bir uyum sağladığımı düşünüyorum" dedi.

ZICO'NUN BİLİNMEYEN YÖNLERİ

Fenerbahçeli futbolcu, teknik direktör Zico'nun bilinmeyen yönleriyle ilgili soruyu, "Zico ne yaptığını bilen ve kendisine güvenen bir teknik adam. Bir çok teknik direktör biliyor ve görüyorum. Kameraların önünde biraz ciddi çalıştığını göstermek için ciddi rollere bürünürler. Bir anda surat ifadelerini değiştirirler. Fakat önemli olan bir teknik direktör yaptığı işe güveniyorsa, ne yaptığını biliyorsa ve yaptığı işe tamamen saygı duyulduğunu hissediyorsa işte o zaman o teknik direktörün gülmemesi için hiçbir sebep yoktur. Önemli olan yaptığı işe güvenmek, onun dışında güleceği zamanı ya da ciddi olacağı zamanı bilmek önemlidir" şeklinde cevapladı.

Kaleci Volkan'a yönelik eleştiriler konusunda ise Lugano, "Volkan hata yapmış ve yapıyor olabilir. Sonuçta bu takımı etkiler. Bu sebeple Volkan'a destek olmak bizim işimizdir. Önemli olan birlikte olmak, bir bütün şeklinde davranmak ve kötü günleri atlatabilmektir. Volkan'a sonuna kadar güveniyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious