Lugano'ya Daum vetosu

Lugano'ya Daum vetosu.13040
  • Giriş : 10.06.2009 / 10:52:00

İtalya’dan teklifler aldığını öne sürerek yıllık ücretinin 4 milyon Euro’ya çıkarılmasını isteyen Diego Lugano’nun uzlaşmaz tavrı, Alman teknik adamı isyan ettirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Daum, bu oyuncunun boşluğunu Bilica, Bekir ve Önder'le doldurabileceklerini ifade ederek, "Fiyatını indirmezse bırakın gitsin" dedi.

FENERBAHÇE'de, aylardır sözleşme yenilemeye yanaşmayan Diego Lugano için son noktayı yeni teknik direktör Christoph Daum koydu. Sarı lacivertli kulüp ile resmi sözleşme imzalamasına rağmen, eski çalıştırıcı Luis Aragones ile bağlantı kesilmediği için adı açıklanmayan Alman çalıştırıcı, yöneticilerle yaptığı görüşmede, Uruguaylı yıldızın ayrılmasının çok önemli olmadığını söyledi. Daum, İtalya'dan teklifler aldığını öne sürerek yıllık ücretinin 4 milyon Euro'ya çıkarılmasını isteyen Lugano'nun boşluğunun doldurulabileceğini belirterek, "Bizim şartlarımızda kalacaksa kalsın. Fiyatını makul bir düzeye indirmezse bırakın gitsin" dedi.

Üç yıl formasını giydiği Fenerbahçe'de başarılı grafiğine rağmen agresif futbolu ile sık sık cezalı durumuna düşen Lugano'nun yerine ilk aday olarak eski gözdesi Önder Turacı'yı düşünen tecrübeli teknik adam, bu oyuncunun yanına, Sivasspor'dan alınan Bilica'yı monte edecek. Yeni transferlerden Bekir İrtegün'ün defans göbeği için iyi bir alternatif olduğunu ifade eden Daum, sağbek mevkisinin vazgeçilmez ismi Gökhan Gönül'e iyi bir yedek alınması gerektiğini söyledi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*