Lüks internet alışverişi

Lüks internet alışverişi.10331
  • Giriş : 09.11.2007 / 16:17:00
  • Güncelleme : 09.11.2007 / 17:52:27

e- ticaret siteleri bugüne kadar her türlü ürünün satıldığı sanal mağazalar oldu. luxturk.com sitesi ise bir ilke imza attı ve yalnızca dünyanın en önemli markalarının ürünlerini satacak site olarak ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin ilk online lüks alışveriş merkezi LuxTurk.com açıldı. Sitede eLuxury, Net-A-Porter, Bergdorf Goodman, Yoox gibi dünyanın en ünlü lüks online alışveriş sitelerine tek bir çatı altında ulaşılabiliyor.

LuxTurk.com Genel Koordinatörü Efe Değirmenci, dünya genelinde tüketicilerin online alışverişe daha fazla para harcama eğilimi içinde olduklarına dikkat çekerek, şunları söyledi:

"Birçok lüks markanın İnternet'te kendi web sitesi var. Ancak bunlardan çok azı kendi sitesinde satış yapıyor. Bu satışın çoğu eLuxury, Net-A-Porter gibi sitelerden yapılıyor. Biz de LuxTurk.com'da bu sitelere birer pencere açtık. Dünyanın en lüks mağazalarını İnternet'te Türk tüketicisi ile daha kolay bir şekilde buluşturmayı hedefliyoruz. Kullanıcılarımız sadece LuxTurk.com'a tıklayarak, dünyanın en ünlü online alışveriş mağazalarının sitesine ulaşıp, sipariş verebiliyorlar."

24 AYAR ALTIN KAPLI ÇİKOLATA

LuxTurk.com'da 40'a yakın online mağazada binlerce çeşit ürün beğeniye sunuluyor. Sitede tasarımcı modasından, lüks aksesuarlara, ev dekorasyonundan, lüks hediyelere ve gurme çikolatalarına kadar 19 ayrı kategori bulunuyor. Bu mağazalarda 24 ayar altınla süslenmiş çikolata, 10 bin 950 dolara alıcı bekleyen dolma kalem ya da dünyanın en pahalı kahvesi Kopi Luwak'ı da bulmak mümkün.

ANLAŞMALI MAĞAZALAR

Sitede yer alan eLuxury, Net-A-Porter gibi mağazaların Gucci, Louis Vuitton, Fendi gibi markalarla özel anlaşmaları bulunduğunu belirten Efe Değirmenci, "Anlaşmalı markalara ait ürünleri bu mağazalardan daha uygun fiyatlarla almak mümkün" dedi. Efe Değirmenci, LuxTurk.com'a her hafta yeni lüks ürün mağazaları eklendiğini kaydetti. LuxTurk.com ziyaretçilerine üç ayrı şekilde hizmet verdiklerini belirten Efe Değirmenci, şöyle dedi:

"Müşterilerimiz LuxTurk.com'daki mağazalara girerek beğendiği ürünü, ödemesini orijinal site üzerinde kendi yaparak adresine getirtebiliyor. Ya da beğendiği ürünün adını ve mağazasını gönderirse biz de kendisi adına bu ürünü satın alabiliyoruz. Ayrıca Türkiye'ye nakliye hizmeti vermeyen mağazalarda bir ürünü beğenen müşterimize bu ürünü getirtebiliyoruz."

Değirmenci ayrıca lüks ürünleri satan Türk firmalarınında sitede yer alabileceğini böylece kaliteli ve lüks Türk ürünlerinin de adresi olacaklarını dile getirdi.

LÜKS PAZARI 260 MİLYAR DOLAR

Dünyadaki büyük mağazalar ve alışveriş merkezlerini çatısı altında toplayan National Retail Federation ve Shop.org verilerine göre bu yıl dünya genelinde lüks alışveriş harcamalarının 260 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini belirten Değirmenci, "22 milyar dolar sadece giyim, aksesuar ve ayakkabıya harcanacak. Bu da 2006'ya göre yüzde 20'lik bir artışı gösteriyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious