Lüks oto hırsızlarına darbe

Lüks oto hırsızlarına darbe.8556
  • Giriş : 18.05.2009 / 16:43:00

Kahramanmaraş ve İstanbul'dan çaldıkları 15 lüks otomobili çenç ederek satan 3 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgilere göre, bir istihbaratı değerlendiren Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü, Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Ali Bahadır Z. (32), Memili K. (30) ve Ökkeş Ç.'nin (33) İstanbul'da ve Kahramanmaraş'ta lüks araba çalıp sattığı bilgisine ulaştı. Soruşturmayı derinleştiren dedektifler yaklaşık 1,5 aylık bir çalışmanın ardından düzenlenen operasyonda 3 zanlı yakalandı.

Zanlıların, 10'unu İstanbul, 5'ini ise Kahramanmaraş'tan olmak üzere toplam 15 aracı çaldığı, motor ve şasi numaralarını değiştirerek (çenç ederek) sattıkları anlaşıldı. Şahısların ifadesi doğrultusunda çalıntı araçlar tek tek satıldığı kişilerden toplanırken, şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda, araçları çalmakta kullandıkları oto beyni ve kontak anahtarları, yine oto çalmakta kullanılan immobolazerli kontak anahtarları ve anahtar çipleri ile, başka arabalara ait plakalar, ruhsat bilgileri ve çenç yapılan araçların getirilmesi sırasında yapılan harcamalara ilişkin notlar ele geçirildi.

Öte yandan ,çalınan araçlardan birinin Kahramanmaraş Adliyesi'nde görevli bir hakime ait olduğu bilgisine ulaşılırken konuyla ilgili basın açıklaması yapan Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek; "Bahse konu şüpheli şahısların Kahramanmaraş iline sürdükleri değerlendirilen başka arabaların tespiti ile yapılan çalışmalar neticesinde, 15 adet lüks araç sattıkları tespit edildi. Bu otolardan 10 tanesinin motor şasi numaralarının değiştirilerek İstanbul ilinden çalıntı olduğu, 2 adet lüks aracın motor şasi numaralarının tamamen silindiği ve çenç yapıldığı, gerçek plakaların tespitine devam edilmekte olup ayrıca 3 lüks araca da yine çenç yapıldığı değerlendirilerek araçların dosyalarına tahdit konulmuş ve takiplerine devam edilecektir. Şahısların bu şekilde lüks otoları ilimizde piyasaya sürerek haksız kazanç sağladıkları ve bir çok vatandaşımızın dolandırıldığı anlaşılmıştır" dedi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar Ali Bahadır Z., Memili K. ve Ökkeş Ç. sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*