Luna parka girerken aileler çocuklarının gözlerini kapatıyor (Resim)

Luna parka girerken aileler çocuklarının gözlerini kapatıyor (Resim).25742
  • Giriş : 08.09.2007 / 15:47:00
  • Güncelleme : 03.01.2011 / 20:10:51

Ordu'nun Fatsa ilçesinde açılan lunapark çok ses getiriyor ama bildiğiniz seslerden değil.Ailelerin şikayet sesleri yükselmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fatsa’da açılan bir lunapark çevre sakinlerinin tepkisini çekiyor. Çocukların gün boyunca parkta oynayarak vakit geçirmelerini isteyen aileler, ancak parkta bulunan oyun araçlarının üzerlerinde yer alan erotik mesajlar içeren resimlerin çocukların psikolojisini bozmasından endişe ediliyor.

Parkın bulunduğu Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Naci Kızılkaya, Türk Telekom binasının karşısında iki yıl önce açılan lunaparkın çevre esnafını ve halkını rahatsız ettiğini, bu nedenle açıldığı ilk günden beri Belediye, Kaymakamlığa gerekli olan her yere şifai başvurularda bulunduklarını, kapanacağını söylemelerine rağmen herhangi bir çalışma yapılmadığını söyledi.

Daha çok lunaparkı çocukların ziyaret ettiğini ve oyun cihazlarının üzerindeki açık kadın çizim resimlerinin velileri ve aileleri rahatsız ettiğini söylen Kızılkaya,yetişme çağındaki çocukların bu görüntü karşısında hoşnut olmaması bir çok çocuğun oyun sahasına girerken aileleri tarafından çocuklarının gözlerini kapattığını belirtti.

Kızılkaya, ayrıca akşam saat 8’den sonra lunaparkta oluşan sesten dolayı çevrede durmanın veya dinlenmenin imkansız olduğunu da belirterek, “Yetkililerin bu durumda neden sessiz kaldıklarını anlamıyorum. İki senedir süren bu durumun bir şekilde çözülmesi gerekiyor.” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious