Lunaparklar ne kadar güvenli?

  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Yaz günlerinde müşterisi artan lunaparklardaki eğlence araçlarının bilinçsiz kullanımı kazalara yol açıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önceki akşam İskenderun'un Arsuz beldesindeki bir lunaparkta yaşanan olay bu sorunu bir kez daha gündeme getirdi. Çocuklarıyla birlikte eğlenmeye gelen 42 yaşındaki Semir Kelle zıplama platformunda havalara uçarken hatalı bir düşüş nedeniyle ayağını kaybetme tehlikesi yaşadı. Hastanede tedavi edilen Semir Kelle'nin durumu iyi.
Arsuz Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen festival etkinlikleri kapsamında Arsuz'a kurulan lunaparka eşi ve çocuğu ile birlikte gelen Semir Kelle, eğlenirken ayağını kaybetme tehlikesi yaşadı. Semir Kelle, lunapark içinde bulunan zıplama platformuna tek başına girdi. Zıplama esnasında ulaştığı yüksekliğin farkında olmayan Semir Kelle, düşüş esnasında ayağını ters basınca kontrolünü kaybetti. Bileği burkulan Kelle, bulunduğu yerde yığılıp kaldı. Zıplama alanına ayakkabısız giren Kelle'nin ayağı bilek bölümünden kopma noktasına geldi. Ayağındaki yaranın acısıyla feryat eden Kelle'yi o halde gören oğlu da çığlık atarak bulunduğu yere yığıldı. Çocuğu ablası Vicdan Kelle sakinleştirmeye çalıştı. Yaralı baba ile kızı ve oğlunun feryatları lunaparkta dakilalarca duyuldu.

Eğlenirken yaralanan Semir Kelle o sırada çevrede bulunan vatandaşların yardımıyla taşınıp uygun bir yere götürüldü. Kelle, ambulans ile İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyata alındıktan sonra Ortopedi Servisi'ne kaldırılan Kelle'nin durumunun iyi olduğu bildirildi.

AYAĞINI KAYBETME TEHLİKESİ YAŞAYAN ŞAHIS VATANDAŞLARIN DAHA DİKKATLİ OLMASINI İSTEDİ

İskenderun Körfez Hastanesi Ortapedi bölümünde tedavi altına alınan Semir Kelle, olayın şokunu hala üzerinden atamadı. Olay anını anlatan Semir Kelle zeminin ıslak olduğunu ve bir anda neye uğradığını şaşırdığını belirterek "İlk kez başıma bir şey geliyor. Çocuklar ve insanlar zıplarken mutlaka dikkat etmeleri gerekir. Bir anlık hatamın kurbanı oldum." dedi. Kızı Vicdan Kelle ise ağlayarak "Olay anı hiç kimse bize yardım etmedi. Nasıl olduğunu bir türlü anlayamadık." diye konuştu.

İskenderun'a bağlı Arsuz Beldesinde kurulan lunapark işletmecisi Faruk Önük, "Şimdiye kadar böyle bir olay ilk

kez başımıza geliyor. Ayağını kıran arkadaşımız hem yaş itibari ile ileri bir yaşta hem de atlarken ayağı üzerine ters düştü. Zaten burada genellikle çocuklar zıplıyor ve hafif oldukları için rahatlıkla takla atabiliyorlar. Biz işletmecler olarak girişe dikkat yazımız var. Burada orta yaşlı insanlarımız da gelip zıplamak istiyor biz de kıramıyoruz. İnsanlarımız biraz dikkat etmeleri durumunda her hangi bir sorun yaşanmaz. Bu arkadaşımızı gittik hastanede ziyaret ettik ve durumu kendisine anlattık. Kendisi de hatalı olduğunu söyledi. Dikkat etmek lazım. Allah'tan arkadaşımız olayı ucuz atlattı." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious