Lütfen sigarayı bırakır mısın baba?

Lütfen sigarayı bırakır mısın baba?.8385
  • Giriş : 25.05.2009 / 15:40:00

Kayseri'de ilköğretim öğrencileri, babalarına mektup yazarak sigarayı bırakmasını istediler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Develi ilçesindeki Turan Köylüoğlu İlköğretim Okulunun 5/B sınıfı öğrencileri, okul müdürü Mustafa Bahar'ın başlattığı kampanya kapsamında babalarına mektup yazdı. Öğrenciler, Babalar Günü'nde ulaşması için mektuplarını bugünden postaya verdi.

Okul Müdürü Bahar, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla okul bünyesinde bir komisyon oluşturduklarını ve okullarında iyi birer insan yetiştirebilmek için projeler geliştirdiklerini söyledi.

Bu projeler kapsamında öğrencilerin Babalar Günü nedeniyle babalarına mektup yazdığını belirten Bahar, şunları kaydetti:

''Oluşturduğumuz komisyon bünyesinde bir dizi proje hazırladık. 'Öğretmenim olur musun?', 'Sağlıklı dişler için 5 dakika', 'Ağaçlarımızı kurtaralım atık kağıtları değerlendirelim', 'En güzel sınıf benim sınıf' gibi projelerimizi daha önce hayata geçirmiştik. Şimdi de 5/B sınıfı öğrencilerimiz kendilerinin geliştirdiği projeyle babalarına mektup yazdılar. Babalarının sigarayı bırakması konusunda her yolu denediklerini ve sigarayı bırakmaya ikna edemediklerini söyleyen öğrenciler, artık babalarına resmi yolla bir uyarı yapmak istediklerini anlattılar. Babalarına mektup göndermek istediklerini ifade eden öğrenciler, yine sigarayı bırakmazlarsa babalarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a şikayet edeceklerini söylediler. Biz de okul yönetimi olarak öğrencilerin bu fikirlerini destekledik.''

Öğrencilerin mektup yazmaları ve babalarına göndermelerine yardımcı olduklarını kaydeden Bahar, ayrıca öğrencilerin sigarayı bırakan anne veya babalarını altın ile ödüllendirme sözü verdiklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*