Maaş için kendini yakmak istedi

  • Giriş : 27.06.2006 / 00:00:00

Bursa'da, SSK pirimi yatırılmadığı için işyerinden ayrılan genç, maaşını alamayınca üzerine benzin dökerek kendini yakmak istedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, 27 yaşındaki Mehmet G. Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi'nde (NOSAB) 204. blokta bir işyerinde çalıştı. SSK pirimi yatırılmadığı için geçtiğimiz günlerde işten ayrılan Mehmet G., biriken maaşını almak için birkaç kez işyerine gitti. İşyeri sahibinin parasını vermediği gerekçesiyle Mehmet G. bugün işyeri önünde eylem yaptı.
Üzerine benzin döken genç, kendini yakmak istedi. Olay yerine gelen polis ekipleri, genç işçiyi ikna etmeye çalıştı. Uzun süren ikna çalışması sonrası genç işçci ikna olrdu. Üzeri benzin kokan genç Organize Sanayi Polis Merkezi'ne götürüldü. İfade veren Mehmet G., ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.
Mehmet G., gazetecilere açıklama yapmaktan kaçınırken polise verdiği ifadesinde; "SSK'm yatırılmadı, ben de işten ayrıldım; fakat biriken alacağımı almak için işyerine defalarca geldim, paramı almayınca böyle bir eylem yaptım" dediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious