"Maaşlar 2 bin doları bulacak"

  • Giriş : 31.01.2008 / 16:48:00

Moskova Belediye Başkanı Yuriy Lujkov, maaşların arttırılacağının müjdesini verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyanın en pahalı kentleri listesinde geçen yıl ilk sıraya yerleşen Moskova, maaş oranlarına göre de dünya standartlarını hızla yakalamaya çalışıyor.

Moskova Belediye Başkanı Yuriy Lujkov, bugün ortalama maaşın bin 250 dolar olduğu başkentte, 4 yıl sonra bu rakamı bin 800 dolara çıkaracakları vaadinde bulundu.

Birleşik Rusya Partisi yönetim kurulu toplantısında bir konuşma yapan Lujkov, ortalama maaşların arttırılmasının bir seçim vaadi olmadığının altını çizerken, seçimlere bağlı olmaksızın bu hedeflerini yerine getireceklerini ve ayrıca yakın gelecekte vatandaşlardan gelirlerine orantılı olarak vergi alma sistemine geçeceklerini de sözlerine ekledi.

Konuşması sırasında hükümet tarafından bazı temel gıda ürünlerinin fiyatlarının dondurulması uygulamasına da değinen Lujkov, bu uygulamanın ileride fiyatların aniden patlak vermesine sebep olabileceği uyarısında bulunurken, ayrıca yurtdışından gıda ürünü ithalini de ulusal güvenlik için başlıca tehdit unsuru olarak değerlendirdi. Bu arada 2008 yılında Moskova'daki askeri maaş miktarının yoksulluk sınırı seviyesine kadar yükseltilmesinin planlandığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious