Maaşlarını alamayan işçiler oturma eylemi yaptı

  • Giriş : 19.06.2006 / 00:00:00

Pasinler Belediyesi'de çalışan 197 işçi aileleriyle birlikte belediye binasının önünde eylem yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Maaşlarını alamadıklarını ileri süren işçiler esnafa borçlu olduklarını ve bu yüzden mahçup duruma düştüklerini dile getirdi. Eylemde konuşma yapan belediye işçileri temsilcileri "işçilerimiz evlerine yiyecek götüremiyor, borçlarından dolayı elektriği, suyu, telefonu kesik olan arkadaşlarımız var" dedi.
Boş tencereleri birbirine vurarak seslerini duyurmaya çalışan işçilere çevredeki vatandaşlardan da destek geldi. Ardından Pasinler Belediye Başkanı Selami Teymur işçilerin gösteri yaptıkları yere gelerek açıklamada bulundu. Teymur belediyenin yıllardan beri birikmiş borcu olduğunu belirterek belediyenin gelir ve giderleri arasında eşitsizlik var bu yüzden borçları ödemekte zorluk çekiyoruz dedi.

Borçları ödeme konusunda Dünya Bankası'na girişimlerde bulunduklarını söyleyen Teymur müracatta bulundukları yerlerden cevap beklediklerini ifade etti. İşçilere sorunun çözüleceğine dair söz veren Teymur çalışanlara 'işinizin başına dönün' çağrısı yaptı. Belediye Başkanı Selami Teymur'un açılamalarının ardından işçiler olaysız şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious