Maaşlarını alamayan Kanaltürk çalışanları isyan etti

  • Giriş : 03.10.2007 / 15:43:00

Kanaltürk çalışanları bir internet sitesine mektup yazarak hangi koşullar altında çalıştıklarını anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mektup, "Medya Tava" isimli sitede "Kanaltürk Çalışanlarından Mektup Var: 3 Aydır Maaş Almıyoruz." başlığı duyuruldu. Kanaltürk çalışanları mektuplarına "Lütfen sesimizi duyurun.. Konunun takipçisi olun..Yanımızda olun" ifadeleri ile başlıyor. Öncek gün yazılan mektupta Kanaltürk çalışanları şu ifadeleri kullanıyor:

"Bugün 2 Ekim 2007 Salı. Kanaltürk çalışanları olarak en son Ağustos ayının ilk haftası maaş alabilmiştik. O da Haziran ayının maaşlarıydı. Yani anlayacağınız 3 aydan beri kimse beş kuruş para alamadı kanaldan. Önümüz bayram ve muhtemelen bayrama kadar kimseye bir lira vermeyi düşünmüyorlar. Bu da şu anlama geliyor. Kanaltürk çalışanları bayramı parasız geçirecek. Evine bir şey alamayacak, çocuklarına bayramlık alamayacak belki de memleketlerine gidemeyecek...Durum o kadar vahim ki herkes çıldırmış durumda."

Kanaltürk'te çalışanları mektuplarında kanala gönül bağları nedeniyle hep birşeylerden ödün verdiklerini de ifade ederek, parayı hep ikinci plana ittiklerini dile getiriyor. Mektupta çalışan herkesin bugün çok kötü durumda olduğuna dikkat çekilerek, "Bu mu işçinin emeğin hakkını savunmak, milyonları meydanlara döküp ortalığı ayağa kaldırmak. Nerede işçinin emeğin karşılığı. Bugün kanalda çalışan hemen herkesin kredi kartları temerrüde girmiş durumda, birçoğu kirasını ödeyemiyor. Ve hergün bir söylenti maaşlar bugün ödeniyor." şeklinde ifadelere yer veriliyor.

Çalışanlar Kanaltürk'ün sahibi Tuncay Özkan'dan kanalın satılıp satılmayacağı konusunda da bir açıklama bekliyor ve ekliyorlar: "Çıksınlar adam gibi bir açıklama yapsınlar. İşçinin emeğine saygı duysunlar. Bayramda parasız kalmayalım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious