Maaşlarını Mehmetçik Vakfına bağışladılar

Maaşlarını Mehmetçik Vakfına bağışladılar.10876
  • Giriş : 26.01.2009 / 20:03:00

Denizli Belediye Meclisi'nde görev yapan 28 üye oturum huzur hakkını, 5 yıldır ihtiyaç sahiplerine ve Mehmetçik Vakfı'na bağışlıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Denizli Belediye Meclisi'nde görev yapan 28 üye, her ay almaları gereken 200 TL oturum huzur hakkını, 5 yıldır ihtiyaç sahiplerine ve Mehmetçik Vakfı'na bağışlıyor.

Denizli Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, belediye meclisi üyelerinin 5 yılda biriken yaklaşık 336 bin TL'yi, başta ihtiyaç sahibi öğrenciler olmak üzere, Mehmetçik Vakfı'na, derneklere ve çeşitli hayır işlerine bağışladıkları ifade edildi.

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, birçok önemli projeye imza atan Denizli Belediye Meclisi üyelerinin, davranışlarıyla da örnek olmaya devam ettiğini belirtti.

Denizli Belediyesi'nin son 5 yılda ''sağ elin verdiğini sol el görmeyecek'' düşüncesiyle hareket ederek 50 bin dolayında ihtiyaç sahibine çeşitli yardımlar yaptığını ifade eden Zeybekci, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini sergilediklerini kaydetti.

Zeybekci şöyle konuştu:

''Denizli Belediye Meclisi'nde, AK Partili Meclis üyeleri 1 kuruşluk bile toplantı huzur hakkı almadı. 28 meclis üyemizden bir tanesi bile şu ana kadar ayda alması gereken 200 TL oturum hakkını almamış, bu paralar çeşitli hayır işlerinde kullanılmıştır. Bu paralar meclis üyemiz Ruhşen Uzunoğlu'nda her ay toplanır. Buradan da her ay bir dernek, vakıf ve ihtiyaç sahibinin işi görülmeye çalışılır.''

Denizli Belediyesi Meclisi Üyesi Ruhşen Uzunoğlu da konuyla ilgili açıklamasında, ''28 Meclis üyesinin her birinin ayda ortalama 200 TL oturum hakkı bulunuyor. Bu, ayda toplam 5 bin 600 TL, 1 yılda ise 67 bin 200 TL yapıyor. Bu arkadaşlarımızın 5 yıllık süreçteki alması gerek toplam para ise 336 bin TL'dir'' bilgisine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*