Maç esnasında kalp krizi geçirdi

Maç esnasında kalp krizi geçirdi.13234
  • Giriş : 20.04.2009 / 09:17:00

Necati Sakal (53), maçın ilk yarısının bitimine kısa bir süre kala bir anda yere yığıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir'in Ayrancılar Beldesi'nde düzenlenen amatör bir Futbol turnuvasının ilk maçında görev alan ve 9 yıldır amatör maçlarda hakemlik yapan Necati Sakal (53), maçın ilk yarısının bitimine kısa bir süre kala bir anda yere yığıldı.

Kalp krizi geçirdiği belirtilen maçın orta hakemi, kaldırıldığı Tıp Merkezi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Maç ise tatil edildi.

İzmir'in Ayrancılar Beldesi'ne bağlı Pancar Köyü'nde "1. Geleneksel Ömer Kızılcan Futbol Turnuvası" düzenlendi. Turnuvanın açılış karşılaşmasında saat 11.00'de Kuşçuburnuspor ile Cumhuriyet Mahallesi Futbol takımları karşı karşıya geldi. Pancar Stadı'nda oynanan karşılaşmayı, bölgede 9 yıldır amatör karşılaşmalarda hakemlik yapan ve futbolu çok seven Necati Sakal yönetti. Maçın orta hakemliğini yapan Sakal, karşılaşmanın ilk yarısının bitimine dakikalar kala, herkes ilk yarının son düdüğünün çalınmasını beklerken orta sahaya yakın bir noktada bir anda yere yığıldı. Futbolcular hakemin yere düştüğünü görünce hemen müdahale etti. Maçta görevli bir sağlık ekibi bulunmaması üzerine, Sakal, futbolcular ve maçı izleyen vatandaşlar tarafından hemen bir otomobile alınarak en yakın Tıp Merkezi'ne götürüldü.

Sakal'ı hayata döndürmek için uzun süre uğraş veren doktorların çabası yeterli olmayınca kalp krizi geçirdiği anlaşılan orta hakem hayatını kaybetti. Maçta Sakal'ın yan hakemliğini yapan ve uzun yıllardar arkadaşı olan Ali Çetin, "Necati ile yıllardır maç yönetiyoruz. Futbolu çok seviyordu. Bu maçtan önce hakemler olarak üçümüz toplandık. Necati maçı ben yöneteyim dedi, biz de kabul ettik. Maç devam ederken bir anda futbolcular 'hakem düştü' diye bağırdı. Koşup müdahale ettik ama malesef kurtaramadık. Hiçbir sağlık sorunu yoktu" dedi.

Karşılaşmayı izleyen futbolseverlerden biri olan Bünyamin Demircan da, maçın ilk yarısının son dakikalarında hakemin bir anda yere yığıldığını ve bir otomobile bindirilerek götürüldüğünü gördüğünü aktardı. Maç sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Necati Sakal, servis şoförlüğü yapıyordu. Evli ve iki çocuk babası olan Sakal, yaşadığı Bulgurca Köyü'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*