Maç izlerken kene ısırdı

Maç izlerken kene ısırdı.16717
  • Giriş : 16.06.2008 / 19:59:00
  • Güncelleme : 16.06.2008 / 19:39:23

İzmir'de dikiş makinesi alım satımıyla uğraşan 35 yaşındaki Mehmet Alataş, kene ısırması şikayetiyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manisa Doğukışla'da vatani görevini yapmakta olan yeğeni Şehmuz Akman'ı ziyarete gittiğini söyleyen Alataş, "Orada yeğenimle birlikte çimlerde oturduk. Çimlerde otururken kene elbiselerimden içeri girmiş olabilir. İzmir'e geldiğimde kasıklarımda kaşıntı başladı. Kaşımak için elimi attığımda kene olduğunu fark ettim ve panikle keneyi çıkardım. Daha sonra o bölgede bir yanma hissi oluşunca hastaneye gittim" diye konuştu.

Dikiş makinesi alım satım işiyle uğraşan 35 yaşındaki Mehmet Alataş, kene ısırması şikayetiyle gece 24.00 sıralarında Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis'ine geldi. Kenenin kasıklarından ısırdığı Alataş'a muayenenin ardından kan testi yapıldı. Kan testinde olumsuz bir sonuçla çıkmayınca Alataş taburcu edildi. Manisa Doğukışla'da vatani görevini yapan 20 yaşındaki yeğeni Şehmuz Akman'ı gündüz saatlerinde ziyarete gittiğini söyleyen Alataş, yeğeni ile birlikte çimlerde oturup sohpet ettiğini, kenenin bu sırada elbiselerinden içeri girmiş olabileceğini belirtti. Ziyaretten sonra İzmir'e döndüğünü ve arkadaşlarıyla birlikte milli takımın maçını seyrederken kasıklarında bir kaşıntı başladığını ifade eden Alataş, "Elimle kasıklarımı kaşıdığımda derime yapışmış bir şey olduğunu fark ettim. Panikle keneyi kendim çıkardım ve plastik bir kâsenin içine koydum. Daha sonra kenenin ısırdığı yerde yanma hissi oluştu. Bu yüzden kâsedeki keneyle birlikte hastaneye geldim. Muayeneden sonra kan testi yapıldı. Test sonucunda olumsuz bir şey çıkmadı. Yarın keneyi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne incelemeye götüreceğim.  Hastalığın belirtileri 5-10 gün içerisinde ortaya çıkarsa tekrar hastaneye geleceğim" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious