Maça şaibe düşürecek telefon

Maça şaibe düşürecek telefon.11446
  • Giriş : 20.11.2008 / 12:15:00
  • Güncelleme : 20.11.2008 / 12:21:05

Turkcell Süper Lig 12. hafta mücadelesi için Ankaragücü- Fenerbahçe maçına atanan Halis Özkahya, Cemal Aydın'ın kendisini araması ile değiştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın kendi maçlarını yönetecek olan Halis Özkahya'yı aradı, Federasyon hakemi değiştirdi.

Hafta sonu oynanacak olan Ankaragücü-Fenerbahçe maçına hakem olarak atanan Halis Özkahya, federasyon tarafından bu maçtan alındı. Özkahay'nın yerine Fırat Aydınus görevlendirilirken Futbol Federasyon'undan yapılan açıklamada, bu değişikliğin sebebi olarak, Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın'ın Özkahya'yı telefonla araması gösterildi.

Ankaragücü'nün Fenerbahçe ile oynayacağı Turkcell Süper Lig 12. hafta mücadelesi için atanan Halis Özkahya'nın, MHK'nın haftanın hakemlerini basın bülteni ile duyurmasından sonra Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın tarafından telefonla arandığı tespit edildiğini belirten federasyon, hakemlerin açıklandığı basın bültenin yayınlanmasından önce Cemal Aydın'ın, Halis Özkahya'nın Fenerbahçe maçının hakemi olacağını söylediğini ve Aydın'la görüşüldüğünü duyurdu.

ATAMALARDAN ÖNCE BİLDİ, MAÇ OYNANMADAN ARADI

Türkiye Futbol Federasyonu, Cemal Aydın'ın "Söz konusu maçın hakeminin Halis Özkahya ya da adını vermediği başka bir hakem olacağı" iddiası üzerine, derhal hareket geçip bilgisine başvurmak için Başkan Aydın ile görüş alışverişinde bulunduklarını açıkladı. Federasyon, "Bu görüşmede Aydın'dan, iddialarının kaynağını Türkiye Futbol Federasyonu ile paylaşması talep edilmiş ve bir bilgi paylaşımı olmaması halinde tüm hakem camiasının töhmet altında kalacağı vurgulanmıştır." dedi.

Bu görüşmeye rağmen Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın'ın, haftanın hakemlerinin açıklandığı basın bülteninin yayınlanmasından sonra, başkanlığını yaptığı kulübün maçını yönetecek olan Halis Özkahya'yı telefonla aradığı bu yüzden de Cemal Aydın'ın, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu tarafından tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini belirten Türkiye Futbol Federasyonu, "Tüm bu gelişmeler üzerine herhangi bir spekülasyona yol açmamak adına, 22 Kasım Cumartesi günü oynanacak Ankaragücü-Fenerbahçe maçının hakemi MHK tarafından Fırat Aydınus olarak değiştirilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*