Macarlar, en çok kimlere güveniyor?

Macarlar, en çok kimlere güveniyor?.2150
  • Giriş : 14.06.2009 / 09:17:00

Macar halkının en çok hangi meslek grubuna güvendiğine dair yapılan araştırma, çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Macar halkının en çok güvendiği meslekler şöyle ortaya çıktı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Nevsavaçak gazetesi tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, Macarlar'ın en güvendiği kurumlar ve meslek kuruluşları itfaiyeciler. En güvenilmezler sıralamasında ise gazeteciler ve siyasetçiler var.

Nevsavaçak gazetesi, Avrupa'nın 16 ükesinde yaptığı araştırmayı ayrıntılarıyla yayınladı. Gazete araştırmanın kapsamını da açıkladı. Deneklere, en çok güvendikleri meslekler ve meslek kuruluşları soruldu.

Ankete katılanların yüzde 98'i, itfaiyecilerin işinin erbabı ve güvenilir kişilerden oluştuğu konusunda hemfikir olduğunu ortaya koydu. Gazete, daha sonra ise Macarlar'ın öteki tercihlerini sıralıyor. İkinci sırada ise yüzde 95 ile postacılar yer alıyor. Onları da yüzde 92 ile öğretmenler takip ediyor. Doktorlar, yüzde 86 oranı ile dördüncü sırada bulunuyor.

Askerlere güvendiklerini söyleyenlerin oranı yüzde 75'te kalıyor. Bu oranı takip eden öteki meslek kuruluşları ise piyasa araştırmacıları ve polisler.

Her 3 kişiden ikisi çevre koruma örgütlerine güvendiğini ortaya koyuyor. Çevre koruma örgütlerini ise hakimler, avukatlar, din adamları, memurlar, belediye görevlileri izliyor.
Bankacılara güvenenlerin oranı yüzde 38'de kalıyor.

CAFESİYASET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*