Macarlar suçu hakemde buldu!

Macarlar suçu hakemde buldu! .11505
  • Giriş : 13.09.2007 / 14:27:00

Macaristan, Türkiye karşısında aldığı 3-0'lık mağlubiyeti hazmedemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Macaristan basını, dün akşam İstanbul'da yapılan Türkiye-Macaristan maçının 3-0 kaybedilmesinin baş sorumlusu olarak karşılaşmanın İskoç hakemini gösterdi.

Ülkenin en büyük günlük spor gazetesi olan Nemzetisport bugünkü manşetinde hakem için, "Çaldı: 3-0" yazdı. Gazete, Macar takımının
otobanda son sürat giden arabanın aniden lastiğinin patlaması gibi bir olayla karşılaştığını ve haksız bir yenilgi aldığını savundu. İskoç hakemin Macaristan milli takımının sadece bu maç için önünü kapadığını
belirten gazete, ancak bundan sonrasının çok daha iyi olacağı yorumunu yaptı.

İkinci sayfada ise "Sonumuz" başlığını kullanan gazete, üçüncü sayfasındaki manşetini ise "Ağır hakem hatası" diye attı. Gazete, Macaristan Teknik Direktörü Peter Varhidi'nin sözlerini ise dördüncü sayfa manşetine, "Korkak hakem cehenneme" şeklinde taşıdı.

Macaristan'da çıkan diğer yayın organları da Nemzetisport Gazetesi gibi maçın hakemini suçladı. Basın, "ilk 60 dakikaya kadar mükemmel oynayan Macar takımını sahneye çıkan kötü ruhlu hakemin yanlış kararı yaktı" yorumunda bulundu.

Maçtan sonra Macar medyasına açıklama yapan Peter Varhidi, karşılaşmanın hakemini suçlarken, "Penaltı vermemesini es geçtim, neden sarı kart göstermek zorunda hissetti kendini anlayamadım. 10 kişi kalınca takımımın tüm düzeni bozuldu. Ardından Türklerin golü de çabuk gelince disiplinden tamamen koptuk. Türkiye kaliteli bir takım, 10 kişi kalmamızı çok iyi kullandılar. Gera kendini atmadı. Hakan tarafından düşürüldü. Artık bundan sonraki maçlara bakıyoruz. Bu takım çok iyi işler yapacak" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious