Maçı kazanmayı hakettik

  • Giriş : 12.04.2008 / 23:15:00

Galatasaray Teknik Sorumlusu Cevat Güler, Trabzonspor karşısında temposu yüksek ve istekli bir futbol oynadıklarını belirterek, ''Maçı kazanmayı hakettik'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cevat Güler, maçtan sonra antrenörler Burak Dilmen ve Nezih Ali Boloğlu ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, karşılaşmanın başında golü bulup rahatlamak istediklerini belirterek, ''Ancak ilk yarıda pozisyonlara girmemize rağmen golü bulamadık. İkinci devrede golü bulduk. Golden sonra baskı yedik ama oyunun bütününe bakıldığında maçı kazanmayı hakeden bizdik'' diye konuştu.

Bu maçın irdelenecek fazla yanının bulunmadığını ifade eden Güler, alınan 3 puanın iddialarını önlerindeki maçlara taşıdığını ve sinerjilerini artırdığını vurguladı.

Güler, Trabzonspor maçına özel bir biçimde hazırlanmadıklarını da kaydederek, ''Oyuncularımız kendi motivasyonlarını kendileri sağlıyor. Bizim de onlara yardımımızla iyi maç oynuyorlar. Bundan sonra coşkumuz ve sinerjimiz daha yüksek olacak. Yola devam ediyoruz, bundan güzel birşey yok. İyi bir oyunla kazandık'' dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Galatasaray karşısında oyuncuların ortaya koyduğu performansın, gelecek sezon için belirleyici bir ölçüt olduğunu söyledi.

Yanal, Galatasaray'ın, hedefi olan bir takım olduğunu, kendilerinin ise prestij ve ligde belirleyici rol oynamak için maça çıktıklarını belirterek, ''Bugünkü karşılaşmada Galatasaray'ın hedefi ve bu maçtan alacağı sonuç kendilerini çok ilgilendiriyordu. Biz ise ligde belirleyici olmak istiyorduk. İlk 20 dakika top çıkarmakta zorlandık ve baskı yedik. Orta sahayı geçme becerisini gösteremedik. İkinci yarı oyun dengelenmişti, ancak gol yedik. Rakibimizi kutluyorum'' dedi.

Bu maçtaki performanslarını, gelecek sezonu belirlemek için önemli bir ölçüt olarak gördüğünü vurgulayan Yanal, ''Trabzonspor takımıyla ilgili yapılanma söz konusu, özellikle ofansif yönü eksik ve oyunun iki yönünü oynayabilecek futbolcuların takviyesiyle, kısıtlı kadrodan inşallah kurtulacağız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious