'Maçın favorisi Türkiye'dir'

'Maçın favorisi Türkiye'dir'.11735
  • Giriş : 19.11.2007 / 19:54:00

Bosna-Hersek Milli Futbol Takımı, Çarşamba günü yapacağı 2008 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçı için İstanbul'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bosna-Hersek Milli Futbol Takımı, Türkiye ile 21 Kasım Çarşamba günü yapacağı 2008 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçı için İstanbul'a geldi.

Türk Hava Yolları'nın (THY) tarifeli uçağıyla Atatürk Havalimanı'na gelen Bosna-Hersek Milli Takımı'nı, Futbol Federasyonu yetkilileri çiçeklerle karşıladı.

Bosna-Hersek Milli Takımı Teknik Direktörü Fuad Muzurovic, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının çarşamba günü yapılacak maçla ilgili sorularını yanıtladı.

Türkiye ile zorlu bir maça çıkacaklarını, bu maç öncesinde Türkiye'nin Norveç ile yaptığı maçı izleme fırsatı bulduğunu ifade eden Muzurovic, ''Türk Milli Takımı çok güzel bir maç çıkardı. Türkiye'nin en çok ihtiyaç duyduğu zamanda, çok güzel bir maç çıkararak başarıya ulaştılar.

Daha elemelerin başında benim favorilerim Yunanistan ve Türkiye'ydi. Düşündüğüm gibi de oldu'' diye konuştu. İstanbul'a, Türkiye ile her şeye rağmen iyi bir maç oynamak için geldiklerini vurgulayan Muzurovic, maçın sonucu ne olursa olsun, iyi bir anı ile ülkelerine döneceklerine inandığını söyledi. ''Çarşamba günü Türkiye'ye karşı nasıl bir taktikle oynayacaklarının'' sorulması üzerine de Fuad Muzurovic, şöyle dedi: ''İddiamız olmamasına rağmen, futbolcularım sahaya çıkıp iyi bir Futbol oynamaya çalışacaktır.

Bosna-Hersek Milli Takımı olarak amacımız, gelecekteki Dünya Şampiyonası için takımın iskeletini kurmaktır. Bu maçın favorisi Türkiye'dir, çünkü bundan önceki maçta çok iyi bir oyun çıkardı. Biz de sahaya çıkıp iyi bir netice ve anı ile ayrılmak istiyoruz.'' Grupta, Yunanistan'ın tur atladığının kesinleştiğini kaydeden Muzurovic, ''Daha önce söylediğim gibi Türkiye yine favori olan takım, ama biz çıkıp kendi oyunumuza bakacağız'' dedi

. Muzurovic, ''Türkiye ve teknik kadro hakkında ne düşündüğünün'' sorulması üzerine de ''Fatih Terim çok zorluklarla uğraştı, ama çok güzel ve formda bir takım kurdu. Özellikle Nihat Kahveci ve Emre Belözoğlu'nun isimlerinden bahsetmek isterim. Norveç'te çok güzel bir maç çıkardılar ve güzel goller atarak netice aldılar'' açıklamasını yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious