Maçta koro halinde küfür yiyorum

Maçta koro halinde küfür yiyorum.14724
  • Giriş : 29.01.2009 / 10:06:00
  • Güncelleme : 29.01.2009 / 10:06:35

'Filistinliler'in durumunu görünce gözlerim doluyor. Gazzeli çocuklar canımı acıtıyor' Sivas'ın İsrailli futbolcusu Balili içini döktü:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail, Filistin'de günlerce katliam yaptı. Yıllardır Türkiye'de forma giyen Sivaslı Balili, tribünlerin hedefi oldu. İsrailli yıldız içini döktü: Vicdanı olan savaş istemez. Filistinliler'in halini gördükçe üzülüyorum. Artık bu savaş bitsin istiyorum. Ben kendimi artık Türk olarak kabul ediyorum. Artık herkes de böyle bilsin istiyorum.

Vicdan sahibi kimse savaş istemez

Sivasspor'un İsrailli futbolcusu Pini Felix Balili, içini döktü. Filistin'de yaşananların kendisini çok üzdüğünü söyleyen Balili, 'Televizyondaki görüntüleri izleyince gözlerim doluyor' diye konuştu....

* Filistin'de yaşananlar herkesin malumu... Siz bir İsrailli olarak Filistin'de yaşananları nasıl yorumlarsınız?

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Ben kendimi Türk gibi hissediyorum ve buradaki herkesi çok seviyorum. Sivas'ı, İstanbul'u, Kayseri'yi... Yıllardır buradayım ve buranın ekmeğini yiyorum. Anlayacağınız artık bir Türk gibi düşünüyorum. Mesela Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon olmasını istiyorum ya da Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı tekrar kazanmasını arzu ediyorum. Yani Türk gibi düşünüp, hissediyorum. Bunu herkes bilsin.

* Türk vatandaşı olmayı düşünüyor musunuz?

İnşallah en yakın zamanda da Türk vatandaşlığına geçmek istiyorum.

* Son günlerde Gazze'de yaşanan olaylara dönersek...

Sonuçta herkes insan, Alman, Amerikalı ya da İtalyan olması önemli değil. Ben defalarca söyledim 'Savaş istemiyorum. Kan dökülmesin'. Barış olsun istiyorum. Zaten, vicdanı olan kimse savaş olsun istemez. Televizyondaki Filistin görüntülerini görünce elbette üzülüyorum. Neticede insanız. Ben de bu acıların son bulmasını herkesin kardeşçe yaşamasını hayal ediyorum. Üzülüyorum ya. Cidden üzülüyorum. Bunu herkes bilsin ve duysun.

* İsrail ve Filistin arasında yıllardır süren savaşı nasıl yorumluyorsunuz?

İsrail-Filistin'i vuruyor. Sonra Filistinliler-İsrailliler'i vuruyor. Olan masum insanlara oluyor. Televizyonlarda çıkıyor mesela 'Neden İsrail Filistin'i vuruyor?' diye konuşuyorlar. Ancak kimse Filistin'in de İsrail'e misilleme yaptığını dile getirmiyor. Sonuçta savaşın galibi olmaz. Herkes zarar görür. Tekrar haykırıyorum 'Barışa evet!'

Tribünlerden gelen tepkiler yüzünden uykularım kaçtı

* Bu olaylardan sonra bir İsrailli olarak tepkiyle karşılaştınız mı?

Tribünlerden gelen tepkiler beni oldukça fazla üzdü. Sivas'ta sağolsunlar destek veriyorlar. Neticede herkesi aynı kefeye koyamazsın. Ancak deplasmanlara gittiğimizde statlarda koro halinde bana karşı acımasız tepkiler yükseliyor. Ve ben bunlardan çok etkileniyorum. Bana 'Yahudi ya da İsrailli' diye yükleniyorlar. Sanki ben savaş istiyormuşum gibi bir hava oluşuyor. Duygusal bir insanım ben. Defalarca söyledim tekrar söylüyorum. Barış istiyorum ve Filistin'de yaşananlar herkes gibi beni de çok üzdü. Gözlerimin dolduğu anlar da olmuştur. Ancak unutulmamalı ki Filistin kadar İsrail de bu savaştan çok çekti.

TAKVİM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*