Maçta olay çıktı

  • Giriş : 10.09.2006 / 00:00:00

Bursaspor - Sakaryaspor maçında olaylar çıktı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turkcell Süper Ligi'nin 5. haftasında Bursa'da oynanan Bursaspor - Sakaryaspor maçında olaylar çıktı. Maça iyi başlayan Bursaspor, Zafer Biryol ve Fransiyanu'nun golleriyle 2 - 0 öne geçti. Sakaryaspor 42. dakikada Musa Aydın'ınla bir gol buldu. Bu golün ardından Sakaryasporlu taraftarların bulunduğu trübünde olaylar çıktı. Yaklaşık 300 kişilik Sakayasporlu taraftar, koltukları Bursasporlu taraftarlara attı. Koltuklar havada uçuşurken polis olaylara müdahale etti. Olaylarda 10'a aşkın taraftar yaralanarak ambulanslarlarla hastanelere kaldırıldı.

Maçı tribünden izleyen Sakaryaspor paf takımı oyuncaları da yaralandı. Bunun üzerine Sakaryaspor Paf Takımı Sorumlusu Timur Şahiner, oyuncularını otobüse bindirerek stattan ayrıldı. Yaralı oyuncular hastaneye kaldırıldı. Timur Şahiner, yaptığı açıklamada, her iki takım taraftarlarının da alkollü olduğunu belirterek, "Türkiye'de bunların önüne bir türlü geçilemiyor. Cezalarda ağırlaştırıldı ama olaylar önlenmiyor." dedi.

Sakaryaspor PAf Takımı oyuncuları da tribünde maç izleyememelerine tepki göstererek, "Biz 20 oyuncuyuz. Bursaspor bize bilet ayıramadı. Taraftarlar içerisinde maçı izlemek zorunda kaldık. Birçok arkadaşımız yaralandı." diye konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious