'Maçta sadece gol eksikti'

  • Giriş : 09.07.2006 / 00:00:00

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastião Lazaroni, 0 - 0 sona eren Winterthur karşılaşmasıyla ilgili basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lazaroni, Trabzonspor , bu maçla beraber yeni oyuncular dahil tüm oyuncuların maç performansını görme fırsatı bulduğunu söyledi. Sezonun daha başında olduklarını, buna rağmen takımın çok iyi olduğunu belirten Lazaroni, "İki yarıda da iyi organize olduk. Maçta sadece gol eksikti, gol yollarında daha iyi olmamız gerekiyor" dedi.
Bir basın mensubunun oyuncuların sinirli hareketlerinin sebebini sorması üzerine Lazaroni, "Bir ara hakemle bir sürtüşme oldu ama ben oyuncularımı sakin olmaları hususunda uyarıyorum. Futbol sakin olup, beyinle oynanan bir spor. Tabii bunun yanında savaşçı da olmak gerekli" dedi.

Kendisine yöneltilen "Oyuncuların kazanma azmini nasıl buldunuz?" şeklindeki soruya Brezilyalı Teknik adam şu yanıtı verdi:

"Özellikle geçtiğimiz bir hafta içinde çok yoğun bir antrenman tempomuz vardı. Bu da oyuna yansıdı ama ilerleyen günlerde çok daha iyi şeyler yapacağız, her gün biraz daha yol kat edeceğiz."

Maç kadrosuna almadığı Djokaj ve Jun'un yeni sezon planlarında olmadığını da ifade eden Lazaroni, "İkisi de profesyonel oyuncular ve bundan sonraki Futbol yaşamlarına başka kulüplerde devam edebilirler" açıklamasını yaptı.

Lazaroni, yeni transferlerle ilgili olarak yönetim kuruluyla sürekli görüşme halinde olduğunu da sözlerine ekledi.

Trabzonspor'un lig fikstürü hakkında da bir görüşünün olmadığını belirten Teknik Direktör Lazaroni, "Teknik ekiple oturup fikstürü inceleyeceğiz fakat önemli olan kendi oyunumuzu rakiplere kabul ettirebilmek. Ligde her maç bir final havasında olacak" diye konuştu.

-GURBETÇİLERDEN OYUNCULARA YOĞUN İLGİ -

Bu arada maçı izlemeye gelen yaklaşık 2 bin Bordo - mavili taraftar FC Winterthur maçından sonra futbolculardan imza almak ve hatıra fotoğrafı çektirebilmek için yoğun çaba sarf etti.

Trabzonsporlu futbolcular karşılaşma sonunda gurbetçilerin ilgisi nedeniyle takım otobüsüne giderken bir hayli zorlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious