Maçtan önce yemekte buluştular

Maçtan önce yemekte buluştular.10196
  • Giriş : 13.05.2009 / 15:11:00

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri ile finalist takımlar Beşiktaş ve Fenarbahçe'nin yöneticileri onuruna öğle yemeği verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


İzmir Alsancak'ta bulunan ve restorasyonu yapılarak çok amaçlı bir merkez haline dönüştürülen Tarihi Havagazı Fabrikası'nda verilen yemeğe, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener ve yönetim kurulu üyeleri ile Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer kulüp yöneticileri katıldı.
Kocaoğlu, yemekte yaptığı konuşmada, Fortis Türkiye Kupası finalinin İzmir'de oynanmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, 2016 Avrupa Şampiyonası'nın Türkiye'ye alınması halinde İzmir olarak bu organizasyonda da görev almak istediklerini belirtti.

Bunun için gerekli hazırlıkları şimdiden planladıklarını dile getiren Kocaoğlu, organizasyonda kullanılabilecek nitelikte, Adnan Menderes Havalimanı yakınında 40-45 bin kişilik, Karşıyaka'da da 20-25 bin kişilik statların yatırım programına alındığını bildirdi.

TFF Başkanı Özgener de bu akşam Atatürk Stadı'nda oynanacak final müsabakasının, çok güzel olacağına inandığı ifade ederek, ''Bu maç için Türkiye'nin her yerinden gelen taraftarların yoğun ilgisinden çok mutluyum'' dedi.

Bu arada yemeğe İzmir Vali Vekili Aydın Alper ve Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav da katıldı.

Öte yandan, yemekte protokol için ayrılan yuvarlak masada Fenerbahçe ve Beşiktaş başkanlarına yan yana yer ayrılmamış olması nedeniyle, oturma düzeni başkanların inisiyatifiyle değiştirildi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın çağrısıyla yerini değiştirdi ve Yıldırım'ın yanına geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*