Madde bağımlılığına 'gülümse'

  • Giriş : 26.06.2006 / 00:00:00

Toplumda madde bağımlılığıyla mücadele için "Emin Eller" projesi başlatan Muğla Emniyet Müdürlüğü, bu kapsamda "Gülümse" isimli bir gazete çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Emin Eller projesi kapsamında madde bağımlılığını önlemek için seminer ve konferans düzenlediklerini, broşür ve el ilanları dağıttıklarını belirten Kaçakçılık ve Organize Şuçlar Şube Müdürü Adnan Karayel, bir de gazete yayınladıklarını söyledi.

Madde bağımlılığıyla mücadelerinin devam edeceğini belirten Karayel, "Toplumdan ve sivil kuruluşlardan ciddi destek görüyoruz. Geleceğimiz olan gençlerimizi madde bağımlığından kurtarmalıyız. Muğla'da başlattığımız porje devam ediyor. Tamamlandığında elde ettiğimiz veri ve dökümanları toplayıp bilimsel olarak değerlendireceğiz. Madde bağımlılığı için hazırladığımız broşür, el ilanı ve gazeteleri, halkımıza ve resmî kurumlara dağıtacağız." dedi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü, geçen nisan ayında madde bağımlılığı konusunda toplumu bilinçlendirmek için "Emin Eller" projesi başlatmıştı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yürütülen proje kapsamında toplumun her kesimi madde bağımlılığıyla mücadele konusunda bilinçlendiriliyordu. Muğla il genelinde uygulanacak olan projede önemli turizm merkezi olan Bodrum ilçesi pilot bölge seçilmişti.

Projeyle ihbar mekanizmasının daha işler hale getirilmesi ve başta turizm merkezleri olmak üzere bütün şehirde narkotik olaylarının azaltılması hedefleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious