Madde bağımlılığıyla klipli mücadele

  • Giriş : 26.03.2007 / 00:00:00

Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, bir polis memurunun, sanatçıların desteğiyle ''madde bağımlılığıyla mücadele'' amacıyla çektiği klibin tanıtımını yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Hüseyin Aksoy, valilik toplantı salonunda, Emniyet Müdür Vekili Süleyman Ekizer ve İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Cahit Hüsrev Şen ile düzenlediği basın toplantısında, Mersin'de, son 3 yılda, uyuşturucuyla mücadele çalışmalarında, 3 ton 654 kilo uyuşturucu madde ele geçirildiğini bildirdi.

Mersin'de, özellikle gençleri bilinçlendirme ve kamuoyunu aydınlatma amacıyla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında ''Yenigün'' adıyla proje başlattıklarını belirten Aksoy, çalışmaları kitlelere mal etmek için tüm imkanları değerlendirdiklerini vurguladı.

Proje kapsamında, 5 bin afiş ve 15 bin broşür bastırılarak, yıl sonuna kadar il ve ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşları, eğitim öğretim kurumlarına ulaştıracaklarını, gençlerin yoğun olarak bulunduğu eğlence mekanları, sinemalar, sağlık kuruluşları ve toplu taşıma araçlarında sergilenmesini sağlayacaklarını belirten Aksoy, şöyle devam etti:

''Bu amaçla ''www.yenigun.biz'' adlı web sayfası oluşturuldu. Eğitim öğretim kurumlarında madde bağımlılığıyla mücadele konulu ödüllü resim ve şiir yarışmaları düzenliyoruz. Öğrenci, veli ve öğretmenlerle sivil toplum örgütlerine yönelik yaklaşık 50 ayrı eğitim semineri yapacağız.''

Gençlerin madde bağımlılığından uzak tutulmasını sağlamak amacıyla sportif ve kültürel faaliyetlere yönlendirilmesiyle ilgili çalışmalara ağırlık verilmesini kararlaştırdıklarını ifade eden Aksoy, ''Bu amaçla oluşturulan ekipler, gençlerin yoğun bulunduğu yerleri sıkı bir şekilde denetleyecekler. Anne, baba ve gençleri madde bağımlılığına karşı bilinçlendirmek için tüm imkanı
değerlendiriyoruz'' dedi.

Vali Aksoy, daha sonra, polis memuru İbrahim Dizlek'in,uyuşturucuyla mücadeleye yönelik yazıp söylediği ''El ele'' adlı klibin tanıtımını yaptı.

Aksoy, uyuşturucuya yönelik başarılı çalışmaları için Emniyet müdür Yardımcısı Mehmet Karaca ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü çalışanları Ertuğrul Şenyiğit, Serhat Cora ve İbrahim Dizlek'e takdirname verdi.

-POLİS MEMURU DİZLEK-

Mersin Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru İbrahim Dizlek'in ''madde bağımlılığıyla mücadele'' için çektiği ''El Ele'' adlı klibin CD'sinin de satışının yapıldığı ve yanında promosyon olarak ''bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele rehberi'' adlı kitapçık verildiği belirtildi.

Dizlek'in şiir okuduğu, genç bir kızın uyuşturucu kullanımı sonucu ölümünün anlatıldığı klipte, sanatçılar Emre Saltık, İzzet Yıldızhan, Bülent Serttaş, Ceylan, Arzu, Alişan, Hülya Bozkaya da bir bölüme eşlik ediyorlar.

Dizlek'in hazırladığı, madde bağımlılarının nasıl anlaşıldığı ve nasıl kurtulunabileceği konusunda bilgiler verdiği kitapçıkta şunlar kaydediliyor:

''Çağımızın en önemli sorunlarından biri haline gelen madde kullanımına başlama büyük oranda ergenlik dönemi içerisinde gerçekleşiyor. Yaşanan sorunlar ne olursa olsun, karşılıklı sevgi, saygı ve anlayış içerisinde çözüme kavuşabilir. Haydi, çok geç olmadan, mutlu yarınlarımız için el ele.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious