Made in Gaziantep!

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Pierre Cardin ile anlaşma imzalayan Naksan Royal Halı, 3 ay içinde Pierre Cardin halılarını Gaziantep'te kendi dizaynları ile üretecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziantep'in geçmişten beri halı sanayiinde bir adım önde olduğunu belirten Taner Nakıboğlu, plastik sanayiinde isim yapan Naksan'ın Royal Halı ile bu piyasaya girdiğini ifade etti. En son Pierre Cardin ile yapılan bir anlaşma doğrultusunda bu şirketin halılarını Royal Halı dizaynı ile üretip satacaklarını anlatan Nakıboğlu, "Halı sektöründe Gaziantep'in ağırlığı tartışılmaz. Biz de köklü kurum kültürümüzden aldığımız güç ve uzun yıllara dayanan değerler birikimiyle ispatlanmış bir sistemden gelmenin özgüveniyle bu hamleyi gerçekleştirdik. Royal Halı olarak sektöründe öncü, farklı ve yenilikçi olarak algılanan bir marka olmayı hedefledik. Bu hedefle; tasarım ve üretim gücü ile farklılaşmayı ve piyasa şartlarının dışına çıkarak, yeni ve modern pazarlama teknikleri kullanmayı tercih ediyoruz. Koleksiyonumuzu düzenli olarak yenileyerek marka değerlerimizi ön plana çıkarmayı amaçlıyoruz. Kaliteli ve nitelikli malzemelerle tanıtım yaparak kurumsal imajımızı farklı kılmayı ve takip edeceğimiz yol ve ortak değerler çevresinde buluştuğumuz değerli iş ortaklarımızın da desteğiyle, müşteri memnuniyeti esasıyla kaliteyi yaşatmak vazgeçilmez prensibimiz olacaktır" diye konuştu.

Her geçen gün, halıdaki yenilik arayışlarının bir uzantısı olarak; doku katmanlarının farklı kullanımlarına, yeni stil ve efekt seçeneklerine rastlandığını belirten Nakıboğlu, gündemlerinde de, ünlü tasarımcıların ve marka olmuş karakterlerin koleksiyonlarını tüketici ile buluşturmak ve bazı ünlü markalarla işbirliği projelerinin olduğunu dile getirdi. Pierre Cardin markasının halı ve kilim lisansörü olduklarını hatırlatan Nakıboğlu, bu kapsamda Türkiye, Bulgaristan, Suriye, İran, Irak, Rusya ve Ukrayna'da Pierre Cardin markası altında halı satışlarının olacağını aktardı. Müşteri memnuniyeti ve tasarım mantığını ön planda tutan bir marka olduklarını anımsatan Nakıboğlu, marka imajını yansıtmaya odaklı bir mağazacılık sistemini hayata geçirmeyi amaçladıklarını anlattı.

Franchising sistemiyle işletilecek Royal Halı'nın konsept mağazalarıyla, halı sektöründe üretim ile tüketim arasındaki en güvenilir ve aktif köprüyü oluşturacaklarını kaydeden Nakıboğlu, iş ortakları ile birlikte sektörde örnek teşkil edecek bir mağazacılık kavramını geliştirmeyi hedeflediklerini bildirdi. Henüz çok genç bir marka olmalarına rağmen, 2006 senesi itibarıyla, Rusya, Ukrayna, Slovakya, Almanya, Amerika ve bazı Kuzey Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine ihracata başladıklarını aktaran Nakıboğlu, Ortadoğu'da, Irak, Suudi Arabistan, Lübnan ve Kuveyt'in ihracat gerçekleştirdikleri başlıca ülkeler olduğunu vurguladı. İhracat listelerine dahil etmeyi planladıkları yeni pazarların söz konusu olduğunu belirten Nakıboğlu şöyle konuştu: " Pek çok firma ve desinatörün kalıpların dışına çıkamayarak hep birbirinin benzeri tasarımlarla ayakta kalmaya çalıştığı bir piyasada, biz orijinal tasarımlarımızla fark oluşturmayı, ihracatta bir katma değer olarak görüyoruz. Halı üretiminde öncü ülkelere büyük ölçekli ihracat gerçekleştirmek, dünya arenasında tercih edilen marka olmak, Royal Halı olarak kendimize koyduğumuz en büyük hedef. Şu anda Türkiye ve KKTC dahil Bölge bayiilerimizi oluşturduk. Bayii ağımızı genişletmek için çalışmalarımız devam ediyor."

Türkiye'nin halı konusunda güçlü bir geçmişe ve üne sahip olduğunu hatırlatan Nakıboğlu, makine halıları konusunda son yıllardaki gelişmelerle Türkiye'nin halıda üretim üssü olacağını vurguladı. "Çin, her türlü üretim konusunda olduğu gibi halı üretiminde de önümüzdeki yıllarda tehlike arz etmeye başlayacak." diyen Nakıboğlu, Türkiye'nin tasarım ve üretim konusunda araştırma ve geliştirmeye önem vererek, endişelenmesine gerek kalmayacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious