Maden kamyonlarına silahlı saldırı

Maden kamyonlarına silahlı saldırı.10258
  • Giriş : 29.01.2009 / 10:56:00

Balıkesir'in Bigadiç ilçesinden maden taşıyan kamyonlar silahlı saldırıya uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devamlı saldırı altında olduklarını belirten kamyoncular, şimdi de silahlarla pusuya düşürüldüklerini belirtti. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlatırken İzmir Limanı'na gelen kamyonlarda, saldırı sonucu maddi hasar meydana geldi.

Olay, Akhisar Esece köyü Kanlıviraj mevkisinde meydana geldi. Kamyoncular, Balıkesir'deki Etibor Maden İşletmeleri'nden yükledikleri madeni İzmir'e getirmek için yola çıktı.

İddiaya göre Esece'den geçerken önce yolların yağlanmış olduğunu farkettiler, ardından silahlı saldırıya uğradılar. Olay yerinden hızla uzaklaşan kamyoncular, durumu güvenlik ekiplerine bildirdi. Saldırı sonucu herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken kurşunların hedefi olan kamyonlar incelendi. İfadelerinin ardından gece geç saatlerde yola devam eden kamyoncular, taşıdıkları madeni İzmir'e getirdi.

Her zaman canlarının tehlike altında olduğunu belirten kamyoncular, "Kurşunlar herhangi birisine isabet etseydi, sorumlusu kim olacaktı? Devamlı tehdit ediliyoruz. Bunu yapan da bizden önceki nakliye firması. Hükümet bunlarla başa çıkamıyor mu? Bu kriz döneminde işimizi kaybetmek istemiyoruz. Araçlarımızı taşladılar, molotof kokteyli attılar ve bizi dövdüler. Polis koruması verdiler, onlar da il sınırları dışına çıkınca bıraktı. Bu sefer il dışında saldırdılar." şeklinde konuştu.

Eti Maden İşletmeleri bünyesindeki bor faaliyet sahalarında maden sevkleri Bigadiç, Emet ve Hisarcık'taki nakliyeci kooperatiflerinin iş birliğiyle yapılıyordu.

Düzenlenen ihaleyi merkezi Bursa'da bulunan bir firmanın kazanması kooperatiflerde huzursuzluğa yol açmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*