Madımak kebapçısı ilk defa konuştu

Madımak kebapçısı ilk defa konuştu.10356
  • Giriş : 02.07.2009 / 14:19:00

24’te yayınlanan yakın tarih belgeseli Keşke Olmadaydı’da bu aşkam 1993 yılında 37 kişinin ölümü ile sonuçlanan katliam konu ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergenekon davasının 3. iddianemesinde katiama yönelik önemli belgelerin yer aldığı iddia edlien, yıllar sonra aydınlanma umudu doğan, 1993 yılında Sivas'ta 37 kişinin Madımak Oteli'nde ölümü ile sonuçlanan Sivas Katliamı yıl dönümünde Keşke Olmasaydı'da.

Yakın tarih belgeseli “Keşke Olmasaydı”, 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ta yaşanan olayların nedenleri, nasılları ve sonuçları üzerine tekrar düşünmeye davet ediyor. Madımak Oteli'nin altında kebap restorantı işletmesi olduğu için eleştirilen Sebati Manav'ın ilk kez konuştuğu belgeselde dönemin BBP İl Başkanı Erol Çelik, dönemin Sivas Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu ve hayatını kaybedeblerin aileleri konuşuyor. Çıkan olaylardan sorumlu tutulan Karamollaoğlu, iddiaları yanıtlıyor.

O gün otel neden boşaltılmadı?

Belgeselde, “Olayların başladığı öğle saatlerinden, akşam saatlerine kadar dağılmayan kalabalık 5 dakika içinde nasıl dağıtıldı? Otel neden boşaltılamadı, otel çıkışı dışarıdan mı içeriden mi engellendi? İtfaiye yangına neden müdahale edemedi?” gibi sorulara cevap aranıyor.

Keşke Olmasaydı, Sivas Katliamı bölümüyle bu akşam 21.15'te 24 ekranında.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*