Madımak Oteli kamulaştırılıyor

Madımak Oteli kamulaştırılıyor.24330
  • Giriş : 24.06.2009 / 11:10:00

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Sivas olaylarının yaşandığı Madımak Oteli'nin sahibi tarafından satışa çıkartıldığını hatırlatarak, buranın kamulaştırılmasının söz konusu olabileceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Günay, AA muhabirinin konuyla ilgili sorusu üzerine, otelin altındaki kebapçının kapatıldığını anımsatarak, orada 15 yıldan bu yana süren bir utancı ortadan kaldırdıklarını söyledi.

Ertuğrul Günay, ''1993 yılının Temmuzundan 2008'in Temmuzuna kadar, orada, insanların yandığı yerde bir kebapçı vardı. Gerçekten saygısız, katlanılmaz bir durumdu. Ben göreve başlar başlamaz hemen bunun çok saygısız olduğunu ve kaldırılması gerektiğini söylemiştim. Nihayet onu başardık'' diye konuştu.

-''ÖZEL MÜLKİYET İLİŞKİSİ VAR''-

''Karşımızda bir özel mülkiyet ilişkisi var'' ifadesini kullanan Günay, kamunun elinde olmayan otel için bugünden yarına, hemen bir düzenleme yapmanın mümkün olmadığını bildirdi.

Günay, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Özel mülkiyet olduğu için biz onu çözecek yöntemler arıyoruz. Boşalttığımız yere bir anı evi kurma konusunda talip olduk. Fakat sahibi bütününü satışa çıkardı. Bütününü satışa çıkarmakta ısrar ederse belki bizim orayı kamulaştırmamız söz konusu olacak.

Ben anı evi düzenlemesinin önümüzdeki 2 Temmuza yetişebileceğini hayal ediyordum, fakat bunu gerçekleştiremedik. Bu dönem için kebapçının oradan çıkarılmasını sağlamış olduk. Ama sanıyorum, gelecek yıldan önce o binanın, kısmen müze, kısmen kültür merkezine dönüşmesi konusunda yılların getirdiği o tortuyu giderecek bir adım atacağız. Bu konuyla ilgili diğer Bakan arkadaşlarımızın da dikkatli bir yaklaşımı var.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*