Mado sağlık ocağı yaptırıyor

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

Kahramanmaraş'ın dünyaca ünlü dondurma markası Mado tarafından yaptırılacak olan ve bir milyon YTL'ye mal olacak büyük sağlık ocağının temeli törenle atıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Temel atma töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Dt. Sıtkı Güvenç, il genelinde hayırsever vatandaşların katkılarıyla sağlık ocağı sayısının yüzde 10 artırıldığına dikkat çekti.

Temeli atılan Mado Sağlık Ocağı'nın bölgede 12. ve en büyük sağlık ocağı olduğunu belirten Güvenç, firma yetkililerine teşekkür etti.

Güvenç, 1969 yılında yaptırılan Dumlupınar Sağlık Ocağı'nın çok yetersiz hale gelmesi üzerine yapımına karar verildiğini işaret etti.

Sağlık ocağının bin 500 metrekare kapalı alanı, 42 odası ve gerekli bütün hizmet biriminin bulunacağını ve en kısa süre tamamlanacağını dile getiren Güvenç, ayrıca Kahramanmaraş'a yapılması planlanan 400 yataklı hastanenin de yatırım programına alındığını, ihalesinin ise önümüzdeki günlerde İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirileceğini açıkladı.

Yaşar Dondurma ve Gıda Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur ise Mado'nun halkın desteği ile bu noktaya geldiğini belirterek "Dolayısıyla sizden aldığımız desteği sizlere harcamayı bir görev olarak gördük. Mado markası olarak bu gibi hizmetlerimiz devam edecektir." dedi. Kanbur, kendilerine gösterilen ilgi nedeni ile Kahramanmaraşlılara teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Kahramanmaraş Valisi İlhan Atış şöyle konuştu: "Kahramanmaraşlılar bu gibi hayır işlerinde yatırım yapmak için adeta yarışıyor. Kahramanmaraşlıların müteşebbis güçleri sayesinde Mado gibi bir marka meydana gelmiştir. Mado'nun sağlık alanına yaptığı yatırımı takdirle karşılıyoruz."

Devletin 2 büyük amacının bulunduğunu ve bunların birinin sağlıklı, diğerinin eğitimli insan olduğunu ifade eden Vali Atış, "Kahramanmaraş'ta sağlıklı ve eğitimli insan elde edebilmek için her şey yapılmaktadır. Bu her şeye Mado'da yatırım yaparak katkıda bulunmuşlardır"

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ali Sezal, Mehmet Ali Bulut, Fatih Arıkan, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, diğer davetlilerin katıldığı törende, kurban kesilerek temel atıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious