Madonna çok endişeli

  • Giriş : 26.10.2006 / 00:00:00

Amerikalı pop yıldızı Madonna, Malavili bir erkek çocuğunu evlat edinmesiyle ortaya çıkan tartışmalardan endişeli olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Madonna, Amerikalı sunucu Oprah Winfrey'in bugün yayınlanacak şovunda yaptığı açıklamada, bu tartışmadan ötürü hayal kırıklığına uğradığını belirterek, bu durumun Afrika'dan evlat edinmek isteyen diğerlerinin cesaretlerini kıracağından endişe ettiğini kaydetti.

Evlat edindiği David'i, AIDS hastası 8 yaşındaki bir kızın kollarında
gördüğünde ondan etkilendiğini ifade eden Madonna, yönetmen eşi Guy Ritchie ile birlikte 2 yıl önce evlat edinme kararı aldıklarını, ancak nereden çocuk evlat edineceklerini bilmediklerini bildirdi.

Madonna, Malavi'de çalışan yardım derneğinin David'e ulaşmalarını sağladığını, David'in annesi ve üç kardeşi AIDS'den öldükleri için, babası hayatta olmasına rağmen 500 diğer çocukla birlikte bir yetimhanede kaldığını söyledi.

David ile tanıştığında çocuğun zatüree olduğunu ve nefes almakta
zorlandığını, yetimhanede David'i tedavi edecek ilaçlar olmadığından onu orada bırakmak istemediğini belirten Madonna, David'i klinikte tedavi ettirdiklerini, zatüreeden kurtulduğunu ve şu anda durumunun çok daha iyi olduğunu ifade etti.

Madonna, medyanın David'in babasının çocuğunun evlat edinilmesiyle ilgili neye evet dediğini bilmediği yönündeki açıklamalarını saptırdığını ve buna
inanmadığını belirtti. Amerikalı pop yıldızı Madonna, Malavi hükümetinin emriyle David'i geçici olarak evlat edinmişti. Konuyla ilgili nihai onayın 18 ay içinde verilmesi bekleniyor.

David, Madonna'nın Londra'daki evine gitmişti, ancak Malavili çocuk hakları örgütleri Malavili olmayan biri için geçici olarak evlat edinme emri çıkartarak yasayı ihlal ettiğini savunmuş ve konuyu mahkemeye götüreceklerini açıklamışlardı.

Çocuğun babası Yohane Banda, oğlunun evlat edinilmesini asla istemediğini söylemişti.

-RICKY MARTIN: "MADONNA ÖRNEK BİR ANNE"

Öte yandan, Latin şarkıcı Ricky Martin, Madonna'nın Malavili bir erkek
çocuğunu evlat edinmesini savunarak, ünlü pop yıldızının "örnek bir anne"
olduğunu söyledi.

Martin, Associated Press ajansına telefonla yaptığı açıklamada, "Madonna'nın anneliğini biliyorum ve o örnek bir anne" derken, kendisinin de evlat edinmek istediğini kaydetti. Ricky Martin, Madonna'nın çocuklarına verdiği sevgiye değinerek, onun kalbinin bir değil 20 tane çocuk evlat edinecek kadar geniş olduğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious