Madonna'ya Mevlana daveti

  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın projesi "Mevlana" felsefesine ilgi duyduğu bilinen Madonna’yı Şeb-i Aruz’da Konya’ya getirmek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) Mevlana’nın doğumunun 800’üncü yılı nedeniyle 2007’yi "Dünya Mevlana Yılı" ilan etmesinden sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı ile girişimciler Mevlana için bir dizi programı gündemine aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu’na 2007 - 2008’de çoğunluğu dünyanın önemli kentleri olmak üzere 310 konser verdirtecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın henüz şekillenme aşamasında olan en çarpıcı projesi de "Mevlana" felsefesine ilgi duyduğu bilinen Madonna’yı 2007 yılındaki Şeb-i Aruz’da Konya’ya getirmek.

Mevlana’nın filmi çekilecek

"Karagöz ve Hacivat Neden Öldürüldü?" adlı son filmiyle para değil ama hayli prestij kazanan Ezel Akay’ın gündeminde de "Mevlana" filmi var. Çekilecek ilk "Mevlana" filmi için Akay’ın sponsoru belli gibi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı planladığı gibi konser ücreti 800 bin euro olan Madonna’yı 17 Aralık 2007’de Konya’ya getirse...

Madonna, Mevlana kutlamaları kapsamında vereceği konserden hiç para almasa, karşılığında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, "Türkiye’de istediğin yerde klip çek, bizdensin" önerisini kabul etse...

Ezel Akay’ın çekeceği filmde Mevlana’yı planlandığı gibi George Clooney oynasa...

George Clooney’i de, "Çağrı"daki Anthony Quinn’i seslendiren o davudi sesli dublaj sanatçısı seslendirse...

Mevlana’nın felsefesini benimseyenlerin sayısı müthiş bir patlama yapmaz mı?

"Gel bakim lan"ın yerini "Ne olursan ol, yine de gel" almaz mı?

Yukarıda sözünü ettiklerimin hepsi şimdilik proje halinde.

Hangileri gerçekleşir, bilinmez.

Varsın hayata geçmesinler, hayalleri bile güzel...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious