MAFETYA'06 ödülleri sahiplerini buldu

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Matematik Fen ve Teknoloji Yarışması (MAFETYA) 2006 ödülleri sahipherini buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yarışmanın ödül töreni, Özel Yamanlar Eğitim Kurumları'nın Karşıyaka'daki kampusünde yapıldı. Törene İzmir Milletvekili İsmail Katmerci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Halis Köse, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Nezih Suluhan, Özel Şifa Hastaneler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akdoğan, Özel Yamanlar Eğitim Kurumları Eğitim Danışmanı Sami Yıldırım, Özel Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Mazhar Gülen, veliler ve öğrenciler katıldı.

Törene katılan Milletvekili Katmerci, medeni cesaret göstererek yarışmaya katılan öğrencileri tebrik ederek, "Bu öğrencilerin ileride Nobel ödülleri alacaklarına inanıyorum. Hükümet olarak 2006 yılında en çok payı eğitime ayırdık. Dünya milletleri arasındaki yerimizi almamızın eğitimden geçtiğine inanıyoruz." dedi.

Katmerci ihtiyaç sahibi öğrencilerin ailelerine maaş bağladıklarını da kaydetti.

Özel Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Gülen, yarışmanın sonucundan daha ziyade, yarışmaya katılma cesareti gösteren öğrencilere ve okul yönetimlerine teşekkür ettiğini söyledi. İkincisini düzenledikleri MAFETYA'ya bu yıl Ege ve Akdeniz bölgelerinini kapsayan 14 ilden katılımcı bulduğunu aktaran Gülen, gelecek yıl programın geniş katılımlı olacağını ifade etti.

Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Nezih Suluhan, Özel Yamanlar Liseleri'nin evsahipliği yaptığı yarışmayı önemsediklerini vurguladı. Suluhan, organizasyonun Milli Eğitim camiasına ayrı bir sorumluluk getirdiğini de ekledi.

Daha sonra dereceye girenlere ve yurt dışında madalya alanlarda ödül verildi. 5, 6, 7 ve 8'inci sınıflarda birinci olanlara ve öğretmelerine ikişer Cumhuriyet altını verildi. İkinci olanlara birer Cumhuriyet altını, üçüncü olanlara yarım Cumhuriyet, dördüncülere çeyrek altın verildi. Ayrıca dereceye girenlerin okullarına da bir tane yazıcı hediye edildi.


Dereceye girenler;

5. Sınıflar; Berfin Şimşek (Petkim İlköğretim Okulu), Zafer Tav (Mustafa Reşit Paşa İlköğretim Okulu-İzmir), Furkan Usta (Merkez Atatürk İlköğretim Okulu-Aydın).

6. Sınıflar; Oğuz Yorgancıoğlu (Özel Körfez İlköğretim Okulu-Manisa), Ufuk Efe (Özel Servergazi İlköğretim Okulu-Denizli), Berkay Belek (Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu-Manisa)

7. Sınıflar; Hatice Şahin (Özel Fırat İlköğretim Okulu-Balıkesir), Aykan Targın (Özel Zuhal İlköğretim Okulu-Manisa), Fatma Karakoç (Özel Altınbaşak İlköğretim Okulu-Isparta)

8. Sınıflar; Nurullah Karakoç (Özel Fırat İlköğretim Okulu-Balıkesir), Fatih Ok (Mehmetçik İlköğretim Okulu-Balıkesir), Sezgin Türkoğlu (Özel Güven İlköğretim Okulu-Antalya)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious