Mafyanın dehşete düşüren cinayetleri

Mafyanın dehşete düşüren cinayetleri.11246
  • Giriş : 10.07.2009 / 12:38:00

İzmir'de suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 17 kişi, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilirken korkunç cinayetlerle ilgili şok bilgilere ulaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zanlıların, ''kendilerini polis olarak tanıtarak'' evlerinden aldıkları 2 kişiye çiftlik evinde işkence yaptıkları ve öldürdükleri, yine kayıp olan 2 kişiyi de çiftlik evinde öldürerek gömdükleri 10 ay sonra delilleri yok etmek amacıyla cesetleri çıkararak yaktıkları ileri sürüldü.

Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, yaklaşık 1,5 yıl süren takibin ardından önceki gün gerçekleştirdiği operasyonda yakalanarak gözaltına alınan 18 kişinin sorguları tamamlandı.

Susma haklarını kullanarak ifade vermedikleri öğrenilen zanlılardan İ.G serbest bırakılırken, Y.Ö, E.Ö, A.Ö, E.B, H.S, İ.Ü, M.Y, İ.Y.Y, E.E, A.B, H.K, M.K, H.U.S, S.P, S.O, A.Ç. ile A.C, ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, suç örgütü adına faaliyetlerde bulunmak, adam öldürmek, yaralamak, adam kaçırmak, alıkoymak, işkence yapmak, zorla para almak, zorla iş yeri ele geçirmek, kumar borcu tahsil etmek, darp, tehdit'' suçlarından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.

Zanlıların, Bornova ilçesi Altındağ semtinde faaliyet gösterdikleri, son 2 yılda 4 kişinin öldürülmesi, 2 kişinin yaralanması, 2 iş yerinin ele geçirilmesi, adam kaçırma ve alıkoyma, haraç alma, zorla senet alma, tehdit gibi suçlara karıştıkları bildirildi.

Suç örgütü üyelerinin, kendilerine polis süsü vererek Cenk Çelik ve Mustafa Dinç'i Yeşilyurt semtindeki evlerinden aldıkları ve Altındağ'daki çiftlik evine getirdikleri, soğuk hava deposu bölümünde demir askılıklara asarak bu kişilere işkence yaptıkları ve 9 Mart 2007'de öldürdükleri, olayı yine suç örgütü üyelerinden H.G'nin üstlendiği ileri sürüldü.

Suç örgütü üyelerinin 10 Mart 2007'de de Mehmet Özer ile Fevzi Aluç'u çiftlik evine götürerek öldürüp hayvan damına gömdükleri, 10 ay sonra cesetlerin polis tarafından bulunabileceğini değerlendirerek toprak altından çıkardıkları ve iz bırakmamak amacıyla varil içerisinde yaktıkları iddia edildi.

Çiftlik evde yapılan aramalarda, kayıp Özer ve Aluç'a ait olduğu değerlendirilen kemik parçaları, diş, yanmış eşyalar, saat ele geçirildiği bildirildi.

Suç örgütü üyeleri hakkında, öldürülen kişilerin yakınları ve iş yeri ellerinden alınan toplam 7 kişinin şikayetçi olduğu bildirildi.

-OPERASYON-

İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 1.5 yıllık teknik takip ve delil toplamanın ardından, ''Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, suç örgütü adına faaliyetlerde bulunmak, adam öldürmek, yaralamak, adam kaçırmak, alıkoymak, işkence yapmak, zorla para almak, zorla iş yeri ele geçirmek, kumar borcu tahsil etmek, darp, tehdit'' suçlarını işledikleri ileri sürülen gruba yönelik operasyon başlatmıştı. Yaklaşık 20 kişinin gözaltına alındığı operasyonda, 1'i Glock toplam 4 tabanca, 1 kuru sıkı tabanca, 3 pompalı tüfek, 1 av tüfeği, sahte ehliyet ve kimlik, 2 polis muhabiri kartı ele geçirilmişti.

Suç örgütünün, Altındağ-Çamdibi bölgelerinde bir dönem faaliyet gösteren ve kamuoyunda ''Sinemacılar cinayetleri'' olarak bilinen Çamlıca kardeşlerin öldürülmesi olayıyla gündeme gelen ''Beşok grubunun'', düzenlenen operasyonla çökertilmesinin üzerine aynı bölgede yasa dışı faaliyetler yürüttükleri ileri sürülmüştü.

Suç örgütünün elebaşısı olduğu ileri sürülen, Urla ve Altındağ'da kafe-restoran işletmeleri, arazileri bulunan İskender Ö. ise 1 Kasım 2008 tarihinde 8 kurşunla öldürülmüştü. Olayın faili olarak gözaltına alınan İskender Ö'nün iş ortağı ve çocukluk arkadaşı H.B, ''kendine Tokat attığı gerekçesiyle öldürdüğünü'' söylemişti.

Suç örgütünün, Mart 2007'de Cenk Çelik ve Mustafa Dinç'in öldürülmesi ile çiftlik evinde kazılara neden olan Mehmet Özer ile Fevzi Aluç'un kaybolması olaylarıyla bağlantılarının bulunduğu ileri sürülmüştü. Suç örgütü elebaşına ait çiftlik evin arazisinde yapılan aramalarda iki kişinin iskelet parçalarına ulaştı.

Toprak altından çıkarılan kemik parçaları, kimliklerinin belirlenmesi amacıyla DNA incelemesi yapılmak için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*