Maganda, düğünde boş durmadı

  • Giriş : 05.08.2006 / 00:00:00

Düğün magandası 4'ü çocuk 6 kişinin yaralanmasına sebep oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çocuklardan biri başından aldığı saçmalarla ağır yaralandı. Yaralılar, Üniversite Araştırma Hastanesi'nde müşahede altında tutuluyor. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Aydoğan'ın köyünde meydana gelen olaydan sonra, milletvekili yaralıları ziyaret amacıyla hastaneye geldi.
Afyonkarahisar'ın merkeze bağlı Çakır köyünde gece 23:30 sularında bir düğünde tüfekle ateş edilmesi sonucu 6 kişi yaralandı. Yaralılar Afyon Kocatepe Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olayda, Vehbi Çengelci (28), Şerafettin Keskin (13), Muhammer Dinç (11), Emin Kılınçkaya (31), Ahmet Kılınçkaya (6) ve Abdullah Aydoğmuş (10) yaralandı. Abdullah Aydoğmuş başından aldığı saçmalarla ağır yaralı olarak ameliyata alındı. Ameliyattan çıkan Aydoğmuş, hastanede müşahede altında tutuluyor.

Köy muhtarı Nedim Özdamar, tüfeği kullanan kişinin köylerinden olmadığını belirterek olaydan sonra kaçtığını söyledi. Sinanpaşa ilçesine kayıtlı olan şahsın jandarma tarafından arandığını ifade eden Muhtar Özdamar, yaralıların durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Çakır köylü olan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Aydoğan da köyündeki olayı duyunca hastaneye geldi. Yaralıları ziyaret eden Aydoğan, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Düğünlerde silah kullanılmasına karşı olduklarını sürekli söylediklerine dikkat çeken Aydoğan, vekillere ve basına büyük görev düştüğünü ifade etti.

Çakır köyünde acil bir toplantı düzenleyerek silah kullanımının yasaklanması için köy büyüklerini uyardığını kaydeden Aydoğan, "Silah kullanılması zaten kötü ama şu anki durum çok daha vahim. Bir daha bu tür olayların yaşanmamasını arzu ediyoruz." dedi.

Düğünde silah patlamasından sonra köylülerin büyük bir kısmı hastaneye geldi. Düğün yarıda kesildi.

Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious