Maganda, polis memuru çıktı

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

Isparta'da düğünde atılan maganda kurşunu bir piyanistin canına mal oldu. Maganda kurşununun bir polisin beylik tabancasından çıktığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Magandaların hedefi bu kez ekmek parası için koşturan piyanist oldu. Isparta'da org çalması için düğüne çağrılan piyanist Hakan Savaş Kutlu, bir magandanın silahından çıkan kurşunla yaşamını yitirdi.

Jandarma tarafından gözaltına alınan zanlılardan birinin Konya'nın Akşehir ilçesinde polis memuru olarak görev yapan Abbas Karaca olduğu öğrenildi. Diğer zanlı ise düğün sahibi Ali Tarhan'ın ise çevre köylerdeki düğünlerde mermi sattığı açıklandı.

Olayın şahitleri piyanistin polisi memuru Abbas Karaca'nın beylik silahından çıkan kurşunla yaralandığını söylüyor. Şahitlerin ifadesine göre, Karaca düğünde havaya kurşun sıktığı sırada silahı tutukluk yaptı.

Beylik silahının tutukluk yaptığını gören Karaca'nın silahını kurcalarken ateşledi. Karaca'nın silahından çıkan kurşun ilk önce İsa Aynur'un karnını sıyırdı. Hız kesmeyen kurşun org çalan Kutlu'nun boynuna saplanarak şah damarının parçalanmasına neden oldu.

Düğünde ateş edenlerden düğün sahibi Ali Tarhan'ın evinde yapılan aramada kuru sıkı tabanca ile bir adet av tüfeği bulundu. Tarhan'ın çevre köylerdeki düğünleri gezerek mermi sattığı ortaya çıktı. Olay yerinde yapılan incelemede ise 12 adet 9 milimetre çapında boş kovan bulundu.

Olayda kullanıldığı tahmin edilen silahın jandarma tarafından ele geçirildiği bildirildi. Gelendost Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, bu kişilerin suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious