Maganda can aldı: 1 ölü, 1 yaralı

  • Giriş : 06.09.2006 / 00:00:00

İzmir'in Konak İlçesi'nde bir düğün töreni sırasında atılan maganda kurşunu, davetlilerden bir kadının ölümüne, yanında bulunan kız çocuğunun ise yaralanmasına sebep oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olay, gece saat 23.30 sularında, Kadifekale semtinde Kale Surları içinde bulunan Kır Kahvesi adlı çay bahçesinde yapılan düğün töreni sırasında meydana geldi. Metin ve Güneş Tanboğa çiftinin düğün töreni için biraraya gelen davetliler, gece boyunca eğlendikten sonra sıra takı törenine geldi. Bu sırada nereden atıldığı belli olmayan bir maganda kurşunu masada oturmakta olan davetlilerden 31 yaşındaki Gurbet Çokan'ın karnına isabet etti. Yanında bulunan 8 yaşındaki Mihrican Sarı adlı bir kız çocuğu ise sağ elinden yaralandı. Ağır yaralanan ev hanımı Gurbet Çokan, kaldırıldığı Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Sağ elinden hafif yaralanan Mihrican Sarı ise aynı hastanede tedavi altına alındı. Düğünü bırakıp hastane önüne gelen Gurbet Çokan ve Mihrican Sarı'nın yakınları sinir krizleri geçirdi.

Düğün kanlı bir şekilde biterken olay yerine gelen polis ekipleri silahın ne taraftan ve kimin tarafından atıldığını henüz belirleyemedi. Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious