Maganda düğünü kana buludı: 12 yaralı

  • Giriş : 08.08.2007 / 18:39:00

Hatay'da bir magandanın silahından çıkan kurşunlar, düğün törenini kana buladı. Olayda 1'i ağır, 12 kişi yaralanırken 2 şüpheli gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, olay Samandağ ilçesi Koyunoğlu beldesinde Süleyman Gökkurt ile Dilek Oflazoğlu çiftinin düğün töreninde meydana geldi.

Belde Belediyesi binası önündeki boş alanda gerçekleştirilen düğün, genç çiftin gelmesiyle başladı. Bu sırada bir kişi elindeki pompalı tüfekle havaya ateş ederken, etrafa dehşet saçtı. Pompalı tüfekten çıkıp çevreye dağılan saçmalar, düğün törenini bir anda kana buladı.

Magandanın silahından çıkan saçmalar annesinin kucağında düğünü izleyen 4 yaşındaki Buse Dikel ve annesi Sunay Dikel'i (31) başından yaraladı.

Aldığı 3 saçma ile ağır yaralanan minik Buse, önce Antakya Özel Doğu Akdeniz Hastanesi'ne, ardından da Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Minik Buse yoğun bakımda hayat mücadelesi verirken annesi Sunay Dikel'de Özel Doğu Akdeniz Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Olayda, Seher Aksoy (50), Çağdaş Aksoy (25), Kadir Aksoy (6), Nurten Dikel (34), Semire Yeşildağ (42), Gülbahar Yeşildağ(34), Esma Yeşildağ(35), Nazife Aksoy, Süheyla Aksoy(39) ve Sabahat Aksoy (42) vücutlarının çeşitli yerlerinden yaraladı

Yaralılar Hatay Doğu Akdeniz Hastanesi, Antakya Devlet Hastanesi ve Hatay Mustafa Kemal Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken durumu ağır olan 3 kişi de Adana Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi.

Jandarma olayla ilgili 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Olayda kullanılan pompalı silahta düğün alanına yakın bir yerde güvenlik güçleri tarafından bulundu.

Gözaltına alınan şüpheli şahıslar Y.B. ve M.B. jandarma ekipleri tarafından karakola götürüldü.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious