Maganda kurşunu 11 yaşındaki çocuğa isabet etti

Maganda kurşunu 11 yaşındaki çocuğa isabet etti.8135
  • Giriş : 22.06.2008 / 14:44:00

Maganda kurşunu, minik Murat Can'ın başına isabet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TÜRK Milli Futbol Takımı'nın Hırvatistan'ı eleyip, yarı finale kaldığı maç sonrasında İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerde silahla ateş edilmesi üzerine yaralananlar arasında İzmir'deki 11 yaşındaki Murat Can Ercik'in de olduğu, başından vurulduğu ortaya çıktı. Küçük çocuğun kafatasına şans eseri yatay olarak saplanan mermi çekirdeği, ameliyatla çıkarıldı. Ölümden dönen Murat Can'a bir yıl boyunca başını küçük de olsa darbelerden koruması gerektiği belirtildi.

Türkiye'nin Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Hırvatistan ile oynadığı maçı penaltı atışları sondua kazanıp, yarı finale kalmasıyla İzmir'de sevinmesini bilmeyenler silaha sarıldı. Milli maç sevincinin yaşandığı saatlerde, ailesiyle birlikte Yenişehir semtinde, evlerinin yakınındaki, 2201 sokakta oturan bir yakınlarına taziye ziyaretine giden iköğretim okulu öğrencisi olan 11 yaşındaki Murat Can Ercik de dışarı çıktı. Üzüntünün yanında milli sevinci de buruk yaşayan Murat Can, sokaktaki sevinç gösterilerini izledi.

SİLAHLAR PEŞPEŞE ATEŞLENDİ

Birahanelerden, kahvelerden ve evlerinden çıkıp sokakta galibiyeti kutlayanların arasında bulunan magandaların tabancalarını çıkartarak peşpeşe hava ateş etmeleri üzerine yaralanma korkusu yaşayan Murat Can Ercik ve kardeşi Necati Ercik, yeniden eve doğru gitmek için yürümeye başladı. Bu sırada kardeşinden arkada kalan Murat Can, başında acı hissetti. Başından kanlar akmaya başlayan Murat Can, hemen eve gidip annesine başına taş geldiğini ve yaralandığını söyledi.

KAFATASINDA MERMİ ÇEKİRDİĞİ ÇIKTI

Kanamanın durmaması üzerine baba 35 yaşındaki Şevket Ercik'in Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdüğü Murat Can Ercik'in çekilen filminde, başında mermi çekirdeği bulunduğu ortaya çıktı. Hemen ameliyata alınıp, kafatasına yandan girdiği için beyne zarar vermeyen kurşun çıkartıldı. Merminin dik olarak isabet etmemesinden dolayı şans eseri ölümden dönen Murat Can, hastanedeki tedavisinin ardından evine gönderildi. Büyük bir travma geçirdiği için Murat Can Ercik'in bir yıl boyunca başına gelebilecek her türlü darbeden korunması gerektiği belirtildi.

TATİL ZEHİR OLDU

İple çektiği yaz tatilinin maganda yüzünden zehir olmasına çok üzüldüğünü, bu kişinin başkalarına da zarar vermeden yakalanmasını beklediğini söyleyen Murat Can Ercik, "Maç sonunda birden tabancalar patlamaya başladı. Sık sık televizyonlarda yaralananlar olduğunu duyduğum için hemen eve doğru yürümeye başladım, ancak bu sırada başımda bir acı hissettim. Arkada duvar olduğu için taş düştüğünü düşündüm. Ancak hastaneye gittiğimizde gerçek ortaya çıktı. Yaz boyunca yatakta kalacağım söylendi, bu da beni çok üzüyor. Beni vuran kişinin başkalarına da zarar vermemesi için biran önce yakalanmasını istiyorum" dedi.

Olaya tepki gösteren baba Şevket Ercik ise oğlunu yaralayan magandanın biran önce bulunmasını istedi. Polis, olaydan sonra kayıplara karışan magandanın belirlenip, yakalanması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

GAZETEVATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious