Maganda kurşunu isabet eden çocuk öldü

Maganda kurşunu isabet eden çocuk öldü .7028
  • Giriş : 16.07.2007 / 09:47:00

Sakarya'nın Kaynarca ilçesi'nde bir köyde düğün sırasında bir magandanın açtığı ateş sonucu 12 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti, bir kadın da ayağından vuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Okul bahçesinde yaşanan olay sonrası jandarma kriminal ekipleri bahçede yaptığı incelemede 60'a yakın boş kovan buldu.

Edinilen bilgiye göre, Kaynarca ilçesi Büyük Yanık Köyü'nde ilköğretim okulunun bahçesinde dün gece yapılan düğün sırasında magandanın tabancasından çıkan kurşunlar, 12 yaşındaki Tuğrul Gedikli'nin göğsüne ve Gülsüm Taşkın'ın ayağına isabet etti. Kanlar içinde kalan küçük çocukla kadın özel araçla hemen Adapazarı'ndaki Özel Bilge Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak 12 yaşındaki Tuğrul, yolda yaşamını yitirdi. Yaralı Taşkın ise hastanede tedavi altına alındı. Ölen küçük çocuğun ailesi ve yakınları hastanede sinir krizleri geçirdi.

Jandarma, küçük çocuğun ölümüne ve Gülsüm Taşkın'ın yaralanmasına sebep olduğu ileri sürülen ve olay sonrası kaçan T.Y. adlı şüphelinin peşine düştü. Jandarma ve cumhuriyet savcısının olayın meydana geldiği Büyük Yanık İlköğretim Okulu bahçesinde yaptığı çalışmada 60'a yakın boş kovan bulundu. Gece saatlerinde okulun bahçesini ışıklandıran kriminal ekipler, onlarca boş kovanın yerini tespit etmek için uzun uğraş verdi. Ekiplerin boş kovanları tespit etmekte zorlandığı gözlemlendi. Jandarmanın düğünde çekilen görüntülere ise incelemek üzere el koyduğu öğrenildi.

Ölen çocuğun amcası Yılmaz Gedikli, gazetecilere yaptığı açıklamada, olaya maganda kurşununun neden olduğunu söyledi. Bir şahsın silahı havaya kaldırdığı esnada tabancanın ateş almasıyla birlikte küçük çocuğun yere düştüğünü gördüklerini anlatan Gedikli, seken kurşunun da bir bayana isabet ettiğini kaydetti. Gedikli şunları söyledi: "Düğün sırasında silahı havaya kaldırırken silah patladı, çocuk düştü. Seken kurşun bir bayanı da ayağından vurdu. Hemen çocuğu kaldırıp götürdüler. Kaza sonucu oldu. Maganda kurşunu diyorlar. Aynı o şekilde oldu. Çok silah atılmadı." dedi.

Jandarma kaçan şüpheli şahsın yakalanması için çalışmasını sürdürürken düğünde silah atan diğer kişilerin de kimliklerini tespit etmek için çalışma başlattı.

Ölen çocuğun cenazesi ise cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Ölen Tuğrul Gedikli'nin olayın yaşandığı okulda öğrenim gördüğü ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious