'Maganda pususu' operasyonu

  • Giriş : 23.10.2006 / 00:00:00

Denizli'de 20 kişilik jandarma ekibi, bayramda silah atan magandalara yönelik operasyon yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ramazan Bayramı'nın gelişini silah atarak kutlamak isteyen vatandaşlara, Başkarcı Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri bir sürpriz hazırladı. Geçen bayramlarda da yaşanan bölgelerinde yoğun şekilde silah atılmasının ve magandaların önüne geçmek için 20 kişiden oluşan jandarma ekipleri Başkarcı, Hallaçlar, Servergazi ve Bereketli beldeleriyle Şirinköy köyünün bazı noktalarında pusuya yattı. Silah ve maytap seslerini duyan jandarma ekipleri hemen seslerin geldiği yerlere giderek, magandalık yapanları suçüstü yakaladı. Silah ve maytap atarak çevreye korku verdikleri iddiasıyla biri ilköğretim öğrencisi olmak üzere 12 kişi gözaltına alındı. Şahısların kullandığı altısı kurusıkı olmak üzere yedi tabanca, iki av tüfeği, 123 maytap, 188 kurusıkı tabanca fişeği ve 90 kurusıkı tabancaya ait boş kovana el konuldu.

Jandarmada sorgulanan A.Ü. (18), A.K. (77), C.Ş. (28), H.Y. (37), M.H. (46), O.B. (14), S.O. (28), M.Ö. (38), A.R.O. (18), M.L. (32), N.C. (26) ve N.B. (22), doktor raporu alınmak üzere Denizli Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Jandarma aracına bindirilirken basın mensuplarının sorularını cevaplayan zanlılar, silah ve maytap atmanın cezasının olduğunu bilmediklerini söyledi. TCK'nin 170. maddesinde yer alan genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması iddiasıyla gözaltına alınan şahısların, 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacakları öğrenildi. Olayla ilgili tahkikat devam ederken zanlılar, savcının talebi üzerine yarın hakim karşısına çıkarılacak.

Bu arada jandarma ekiplerinin bayramdan iki gün önce muhtar ve belde belediye başkanları ile toplantı yaparak silah ve maytap atılmaması konusunda uyarılarda bulunduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious