Maganda terörüne bir kurban daha

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

Küçükçekmece'de 3 yaşındaki çocuk annesiyle taksiden inerken serseri bir kurşunun hedefi oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ahmet Kaya isimli çocuk, başına isabet eden kurşunla hayatını kaybederken, serseri kurşunun az ileride bir otomobil içerisinde çıkan kavgada kullanılan tabancadan çıktığı anlaşıldı. Olayın zanlıları polis tarafından gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre olay saat 13.15 sıralarında Halkalı Meydanı'nda meydana geldi. Ziya Gökalp Mahallesi'nde oturan Naciye Kaya, para çekmek için yanına 3 yaşındaki oğlu Ahmet Kaya ve komşusu Sıdıka'yı da alarak evden çıktı. Taksiye binen Kaya, Halkalı Meydanı'na geldiğinde inmek istediğini söyledi. Naciye Kaya taksicinin parasını verirken komşusu Sıdıka ve oğlu Ahmet Kaya taksiden inmek için kapıyı açtı. 3 yaşındaki Ahmet Kaya adımını taksiden attığı sırada bir anda yere yığıldı. Ne olduğunu anlayamayan anne Naciye Kaya, oğlunun üzerinde kan görünce hemen taksiye tekrar binip oğlunu Halkalı Kent Hastenesi'ne götürdü. Ancak hastanede küçük oğlunun başına isabet eden serseri bir kurşunla öldüğünü öğrenince sinir krizleri geçirdi.

Olayın gerçekleştiği sıralarda yaklaşık 50 metre ileride park halindeki bir araçta Ahmet G., Murat K. ve Yavuz T. bir alacak verecek meselesini konuşmak üzere buluştu. Bu sırada aralarında kavga çıkınca silahına davranan Ahmet G. tabancasını ateşledi. Yanındaki şahsın eğilmesi üzerine tabancadan çıkan kurşun, otomobilin camını kırarak dışarı çıktı.

Kavganın ardından yoldan geçen bir başkomiser; Gökçe, Kılıç ve Taştepe'yi Halkalı Karakolu'na getirdi. Karakolda Ahmet G.'nin tabancasıyla ateş ettiğini söylemesi üzerine polis, küçük Ahmet'i öldüren kurşunun nereden geldiğini anladı. Bunun üzerine kavga nedeniyle karakola getirilen Ahmet G.'nin küçük Ahmet'i öldürdüğü ortaya çıkınca küçük Kaya'nın ölümüne neden olduğu gerekçesiyle göz altına alındı.

Oğlunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Nurullah Kaya, toplumda silah kullanımının bu kadar yaygın olmasına tepki gösterdi. Kaya, yetkililerin bu konuda önlem alması gerektiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious