Magandalara mermi sağlayan çete çökertildi

  • Giriş : 17.05.2007 / 00:00:00

Kırıkkale'de içlerinde düğün magandalarına mermi ve silah sağlayan 6 kişilik çete ile birlikte 22 kişi, polisin başarılı çalışması sonucunda gözlem altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazın gelmesiyle birlikte düğün sayısının artması üzerine polis, denetimlerini sıklaştırdı. Düğünlerde ölümlerin önüne geçmeye çalışan Kırıkkale Emniyeti, silah ve mermi satışı yapan zanlılar üzerinde yoğunlaştı. Yapılan operasyonlar sonucunda 6 kişiyle birlikte toplam 28 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgilere göre; polis, silah ve mermi kaçakçılığı yapan kişilerin olduğunu tespit etti. Eş zamanlı 22 ev ve işyerlerinde operasyonlar düzenledi. Yapılan operasyon sonunda 28 kişi gözlem altına alındı. Bunlardan Murat. B (29), Eriş. Ç (25), Yasin T (27), Savaş Y (26), İlyas G (31) ve Aslan P (37) silah ticareti yapmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yaralamaya tam teşebbüs, toplumda baskı oluşturmak, tehdit ve çalıntı malzeme bulundurmak suçlarından gözlem altına alındı. Yakalanan zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramada 3 adet tabanca, 2 adet kurusıkıdan bozma tabanca ve 50 tabanca fişeği bulundu. Zanlılar sorgularının ardından Adliye'ye çıkartıldı. Zanlılar Kırıkkale Emniyet Binası önünde basın mensuplarına küfrederek, polis aracına bindi. Zanlılardan İlyas G'nin arandığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious