Magarada yasiyor ama ünlülere siirler diziyor

Magarada yasiyor ama ünlülere siirler diziyor.10551
  • Giriş : 30.11.2005 / 00:00:00

Sehirden kaçarak daglardaki magaralarda yasamaya baslayan çoban, ünlüleri anlatan siirler yazdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Iki çocuk babasi olmasina ragmen "Sehirdeki yilanlar" nedeniyle magarada yasami tercih eden Ergül, Galaba Inleri denilen mevkii de kendine has bir yasam olusturmus.

Antalya Asagi Karaman Köyü'nde yasayan Ismail Ergül (31), sehir yasamindan sikilarak magaraya kapandi. Galaba Mevkii olarak adlandirilan bölgedeki bir magarayi kendisine mekan olarak seçen Ergül, kendini siire verdi. Kendince dösedigi magarada iki yildir yasadigini belirten Ergül, bugüne kadar yüzün üzerinde siir yazmis. Bas basa kaldigi doganin kendi ilham kaynagi oldugunu söyleyen Ergül'ün siirleri arasinda ünlüler için yazdiklari dikkat çekiyor. Yasamini 'davar güderek' devam ettiren Ergül'ün kaleminden kimlere methiyeler ya da hicivler dökülmemis ki: Mehmet Ali Erbil, Ibrahim Tatlises, Seda Sayan, Ferdi Tayfur bunlardan sadece bir kaçi.

Neden dag basinda bir magarada yasamayi seçtigi sorularina Ergül, "Sehirdeki yilarlar yüzünden." cevabini veriyor. Lise mezunu, evli ve iki çocuk babasi olan Ergül, ihtiyaçlarini gidermek için zaman zaman köye indigini söylüyor. Esi ve çocuklari ile hasret gidiren, basta gida olmak üzere ihtiyaçlarini karsilayan Ismail Ergül, kendi ifadesi ile yeniden mutlu oldugu yasama dönüyor.

Bir dag oyuguna yerlesen Ergül, burada kendince bir dünya kurmus. Bir kilim, bir dösek, küçük bir radyo, bir gaz lambasi ve mum isigi altinda siirlerini kaleme alan Ergül, gündüzleri de küçük bir tepenin üzerinde duygularini misralara döküyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious