Mağaraya düşen genç zor kurtarıldı

Mağaraya düşen genç zor kurtarıldı.14888
  • Giriş : 25.06.2008 / 23:17:00

Antalya'nın İbradı ilçesinde kekik toplamak için dağa çıkan ve kendini korumak için kayaya bağladığı ipin kopması sonucu düden içindeki mağaraya düşerek yaralanan genç kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

muhabirinin edindiği bilgiye göre, parke taşı döşemek üzere İbradı'ya bağlı Ormana beldesine gelen İbrahim Doğanay (29) yeğeni İsmail Orha (18) ile birlikte iş çıkışı kekik toplamak amacıyla Oruç düdeninin bulunduğu dağa çıktı.

Doğanay, kayalıklardan düşmemek için kendini iple bir kayaya bağladı. Ancak, ipin kopması üzerine Doğanay, kayalıklardan 29 metre derinlikteki düden içindeki mağaraya düştü.

Doğanay'ın yeğeni İsmail Orha, jandarmaya dayısının kayalıklardan aşağıda bulunan mağaraya düştüğünü bildirdi.

İbradı Kaymakamı Atay Uslu da jandarma ekipleriyle birlikte olay yerine gitti. Doğanay'ın kurtarılması için düden ve mağara çevresinde önlemler alındı. İbradı ilçesinden ve Ormana beldesinden de iş makineleri ile itfaiye ekipleri getirildi. Mağaraya ulaşmak için iş makineleri tarafından yol açıldı. Ancak yaralı gence ulaşılamadı.

İtfaiye ekipleri Doğanay'ı kurtarmak için mağaraya iş makineleri ile sepet sarkıttı. Doğanay, itfaiye ekipleri tarafından üç saat süren çalışma sonucunda mağaradan çıkarıldı.

Kaburgalarında kırıklar olduğu tespit edilen Doğanay, Acil 112 sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahaleden sonra Antalya Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious