Magazin mahkemesi değil, Bakırköy Adliyesi!

Magazin mahkemesi değil, Bakırköy Adliyesi!.9167
  • Giriş : 06.10.2007 / 02:46:00

Magazin dünyasında reklam kokan atışmalara sıkça rastlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kamera karşısında hakaret, aşağılama ve dalga geçme gibi olaylar büyüyüp gündemi meşgul ederken; tazminat ve ceza davaları da açılabiliyor.

Bunun son örneği Bakırköy Adliyesi'nde yaşandı. Hande Yener için sarf ettiği "Yetişemediğim işlere gidiyor. Karşımda akıllı rakip istiyorum." sözleri üzerine Demet Akalın hakkında 50 bin YTL'lik tazminat davasının ardından 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle ceza davası da açıldı. Davanın duruşmasına 4 ay evli kaldığı Oğuz Kayhan ile birlikte gelen Akalın, mahkemede hakaretlerine devam etti. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken Akalın'ın adalet kurumundaki tavırları magazin mahkemesi programlarındaki görüntüleri hatırlattı.

Bakırköy 16. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Akalın, "Ben o kadına cevap vermek istemiyorum. Söylediklerim genel anlamda söylenmiştir. Hande Hanım'ın sanatına hakaret etmedim. Akıllı insanlarla uğraşmak istiyorum, aptallarla değil." ifadelerini kullandı. Daha önceki röportajlarında sözlerinin hakaret içermediğini ileri süren Akalın, 'basın yoluyla hakaret' suçunu işlemediğini söyledi. Duruşma, TV programlarındaki röportajların incelenmesi için ertelendi.

Demet Akalın ile Hande Yener arasındaki tartışma, Akalın'ın "Yetişemediğim işlere Hande gidiyor." sözleriyle başlamıştı. Hande Yener'in "Onu tanımam. En yakın arkadaşım Demet Kutluay." cevabına, Demet Akalın da "Karşımda akıllı rakip istiyorum." karşılığını vermişti. Bunun üzerine Yener, kişilik haklarına saldırıldığı gerekçesiyle avukatı aracılığıyla Demet Akalın hakkında 50 bin YTL'lik manevi tazminat davası açtı. Yener'in şikâyeti üzerine Bağcılar Cumhuriyet Savcılığı da basın yoluyla hakaret ettiği gerekçesiyle Akalın hakkında, 3 aydan 2 yıla kadar hapis talebiyle dava açtı.

Bülent Ceyhan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious