Magazincilerden Bülent Ersoy'a dava

Magazincilerden Bülent Ersoy'a dava.8101
  • Giriş : 12.08.2007 / 10:17:00

Magazin gazetecilerini ayağa kaldıran Bülent Ersoy’un ithamından sonra MGD acil toplandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Magazin Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu, Bülent Ersoy'un kendi programında yaptığı ve tüm medya mensuplarını zan altında bırakan "Zamanında evlerinin bonolarını ödediğim gazeteciler şimdi bana saldırıyor. Yine borçları mı var, nedir?" sözleri nedeniyle olağanüstü toplandı.

Toplantıdan çıkan karardan anlaşıldığına göre Ersoy haberlerine ambargo yok. Yani magazinciler yine Bülent Ersoy'un peşinden ayrılmayacak. Haberlerini yapacaklar.

Ancak Ersoy'dan bir özür bekliyorlar... Dilemezse de 'ayıp etmiş' olacağını söylüyorlar.

MGD Yönetim Kurulu, yaptığı yazılı açıklamada, MGD Yönetim Kurulu, Bülent Ersoy'u, "para verdim, borçlarını ödedim" dediği söz konusu kişilerin ismini açıklamaya davet etti... MGD Yönetim Kurulu'nun Bülent Ersoy ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:

Sanatçı Bülent Ersoy'un, evliliğiyle ilgili çıkan haberlerden sonra, medya mensuplarına yönelik tavır ve ithamlarını, Magazin Gazetecileri Derneği olarak bir süreden beri yakın takip altında tutuyoruz.

Türk Müziğine yıllarını vermiş, medya ile medeni ilişkiler kurmuş Bülent Ersoy'un, kendi TV programında, "üstü kapalı" söylediği sözler, tüm magazin gazetecilerini "zan altında" bırakmıştır.

Bülent Ersoy'un önceki akşam Star TV'de yayınlanan "Yıldızların Altında" programında, "Zamanında evlerinin bonolarını ödediğim gazeteciler şimdi bana saldırıyor. Yine borçları mı var, nedir?" sözleri, mesleğini doğru şekilde yapan meslektaşlarımızı üzmüştür...

Bülent Ersoy, öne sürdüğü bu iddiaların ve sözlerinin muhatabı olan gazeteci veya gazetecileri açıklamak zorundadır.

Ve ödediyse bu parayı söz konusu kişi veya gazetecilere neden, neyin karşılığında ödediğini de açıklamalıdır.

Bunu yapmadığı takdirde, yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı, kamuoyunun bilgilerine sunuyoruz…

Kendisine yönelik birkaç yazı ve haberden sonra, tüm mesleği ve bu mesleği yapan basın mensuplarını "töhmet altında" bırakmasını asla doğru bulmuyoruz, bu davranışı onaylamıyoruz…

Bülent Ersoy, söz konusu "nemalandırmayı yaptığı" gazetecileri var ise bunları tüm kamuoyunun gözleri önüne sermelidir… Ya da, ismini belirtmediği, tüm basın ve magazin camiasından kendi programında derhal özür dilemelidir.

Bülent Ersoy bunu yapmadığı takdirde, kendisi "yaptığı bu ayıbın altında" kalacaktır.

Magazin Gazetecileri Derneği, Bülent Ersoy'un açıklamaması durumunda, olayı bilenlerin, bilgi ve belgeye sahip olanların MGD'ye başvurması halinde, bunun da takipçisi olacaktır.
Temiz Toplum, Temiz Medya, hepimizin ortak özlemidir…

Magazin Gazetecileri Derneği olarak, her zaman önem verdiğimiz değerli sanatçılarımızın da yaptığı açıklamalarla, genelleme yapmamalarını, varsa direkt şahıslara yönelik açıklamalarda bulunmaları konusunda hassas olmaya davet ediyoruz…

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Magazin Gazeteciler Derneği
Yönetim Kurulu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious