'Mağlubiyetimizin nedeni hakemler!'

  • Giriş : 12.02.2008 / 20:17:00

Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner, Kayserispor mağlubiyetinin şampiyonluk yolunda çok büyük bir yara olmadığını, ancak son dönemde yakaladıkları galibiyet serilerinin bozulmasına üzüldüklerini söyleyerek şöyle konuştu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

"Bana göre Kayserispor mağlubiyeti şampiyonluk yolunda çok büyük bir yara değil, bekledimizi bir mağlubuyet oldu. Son dönemde bir galibiyet serisi yakalamıştık ve üstümüzdeki rakiplerimiz de maçlarını kazanmaya devam ediyordu. Bu açıdan baktığımız zaman da bu mağlubiyet puan farkının açılmasına sebep oldu. Ayrıca Kayseri deplasmanı bu sezon en çok eksikle gittiğimiz deplasman oldu. Orta sahada bu eksiklik daha çok göze çarptı. Sonuç olarak bu mağlubiyete bir bahane aramıyoruz. İyi değildik ve bu puan kaybının ardından herkes kendine düşen dersi çıkaracaktır. Bizim için bu hafta önemli bir tecrübe oldu".

Öner, Beşiktaş'ın bu sezon zorluk derecesi fazla olan Galatasaray, Fenerbahçe, Sivasspor ve son olarak da Kayserispor maçlarını kazanamamalarının bazı etkenlere bağlı olduğunu belirterek, "Galatasaray ve Fenerbahçe maçlarını hakem hataları sebebiyle kaybettik. Sivassspor maçını ise taraftarımız ile aramızda yaşanan gerginlik sonucu kaybettik. Bu maçlar tekrar böyle sonuçlanacak diye bir şey yok" diyerek, "Beşiktaş'ın Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarında nasıl mağlup olduğunu herkes gördü. Fenerbahçe'ye attığımız nizami gol hakem tarafından iptal edildi, Galatasaray maçında hala anlamadığmızı bir penaltı sonrası mağlup olduk. Eğer o maçlardan puanla ayrılsaydık şimde Süper Lig'te çok farklı bir konumda olurduk. Yeni bir federasyonun kurulması aşamasında olduğumuz bu dönremde yeniden bu konulara girmik istemiyorum. Ama tekrar aynı sonuçları alacağız diye bir şey yok. Bu haftadan çıkardığımız dersi herkes işi çalışacak ve bundan sonra daha iyi duruma geleceğıimizi düşünüyorum. Önümüzdeki iki üç maçı alarak şampiyonluğun en güçlü adayı olduğumuzu yeniden göstereceğiz. Beşiktaş sonuna kadar bu şampiyonluğu kovalayacak. Saha içinde savaşıp mücadele etmemiz gerektiği bilincine ulaşarak emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Son maçta gereken mücadele ve savaş ortaya konulmadı. Tabi ki saha şartlarının etkisi vardı ama oyuncularımız bozuk sahalarda oynamasını öğrenmeli" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious