Mahalli idareler seçimi zamanında yapılacak

  • Giriş : 09.01.2008 / 21:28:00

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, hükümetin mahalli idareler seçiminin öne alınması için bir çalışması olmadığını, seçimin zamanında yapılacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Genel Kurulu'nda "Temel kanun" olarak görüşülen ve temel ceza kanunlarına uyum amacıyla 170 kanunda değişiklik öngören tasarının 6'ncı bölümü üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Şahin, hükümetin, mahalli idareler seçiminin öne alınması ilgili bir çalışması olmadığını bildirdi.

Şahin, "Benim bildiğim kadarıyla mahalli idareler seçimi zamanında yapılacak" diye konuştu.

Şahin, doğal afetlerde zarar görecek adliyelerdeki kıymetli evrakın korunması ve daha sonra kullanılmasına olanak sağlayacak proje üzerindeki çalışmanın devam ettiğini belirtti.

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, dava ve soruşturmaların kısa sürede sonuçlandırılmamasını eleştirdi.

Özellikle çete davalarınınç ok uzun sürdüğüne işaret eden Üstün, "Hakimlik yaptım. İstersem 1 davayı, 1 ayda bitiririm" diye konuştu.

Kamer Genç'ten Gül'e eleştiri

Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç de, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ABD ziyaretini eleştirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da kısa süre önce ABD'ye gittiğini anımsatan Genç, "Bunlar peş peşe niye gidiyorlar? Niye gizli konuşmalar yapıyorlar? Bunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin menfaatine uygun davranışlar değil" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious