Mahkeme Başkanı'nı çileden çıkardı

Mahkeme Başkanı'nı çileden çıkardı.18513
  • Giriş : 09.06.2009 / 22:30:00

Oktay Yıldırım, Mahkeme Başkanı Köksal Şengün tarafından "Kapa çeneni" diye susturuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sanıkların her talep gününde uzun uzun tahliyelerini içeren isteklerini sabırla dinleyen başkan Köksal Şengün, tutuklu sanık Oktay Yıldırım'ın, "Ben burada esirim. Siz burada yargılama yapıldığını mı sanıyorsunuz?" şeklindeki sözleri üzerine, "Yeter! seni daha fazla dinlemeyeceğim." diye tepki gösterdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının bugünkü duruşmasında tutuklu sanıklardan Oktay Yıldırım söz aldı ve avukat Serdar Öztürk'ün gözaltına alınıp tutuklanması ile ilgili olarak görüşünü aktarmaya başladı. Yıldırım, Başkan Şengün'e hitaben, "Eline Kaleşnikof alarak köylerden şehirlere yürüyen gençler kim? biliyor musunuz? İşte bilmiyorsunuz. Hiç gördünüz mü? Görmediniz. Belki yargıladınız ama görmediniz. O romantik gençlerin kurşunlarıyla Serdar Öztürk bir gözünü kaybetti." diye konuştu.

Konuşmasının devamında Yıldırım, Öztürk'ün tutuklanmasına giden sürecin, mahkeme tarafından birinci iddianamenin kabul edilmesiyle başladığını ileri sürdü. Yıldırım, daha sonra da, "Ben burada esirim. Siz burada yargılama yapıldığını mı düşünüyorsunuz?" deyince Başkan Şengün "Sözleriniz ileri gitmeye başladı. Oturun yerinize." dedi. Bu sırada mikrofonun sesi kapatıldı. Buna rağmen konuşmasına devam eden Yıldırım'a başkan Şengün, "Kapa çeneni! Sizin geçtiğiniz yollardan ben 10 kez geçtim. Bana ders vermeyin. Yeter! seni daha fazla dinlemeyeceğim." şeklinde sert tepki verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*